Špela Kern Urška Žigart Urša Pintar Matej Mohorič Matej Mohorič Klasika San Sebastian

Matej Mohorič na klasikah še nikoli boljši!

1

Matej Mohorič | Matej Mohorič nadaljuje izvrstne predstave. | Foto Guliverimage

Matej Mohorič nadaljuje izvrstne predstave.

Slovenski as Matej Mohorič (Bahrain Victorious) je na najpomembnejši enodnevni dirki v Španiji, klasiki San Sebastian, zasedel odlično drugo mesto. V ciljnem sprintu 223,5-kilometrske dirke je moral premoč priznati le Američanu Neilsonu Powlessu (EF Education Nippo). Tretji je bil Danec Mikkel Frolich Honore (Deceuninck Quick Step).

Mohorič, Powless in Honore so se ob koncu dirke znašli v begu, z njimi pa še Italijan Lorenzo Rota (Intermarche Wanty Gobert Materiaux), ki pa je pred zaključkom etape padel, a trojica je obdržala prednost pred manjšo skupino favoritov in med seboj obračunala za zmago.

V ciljnem sprintu je bil Američan nekoliko močnejši od slovenskega državnega prvaka, ki pa je ciljno črto v San Sebastianu v Baskiji vendarle prečkal pred Dancem Honorejem. Mohorič se je tako veselil svojega najboljšega izida na klasičnih dirkah. Izboljšal je četrto mesto z lanske dirke Liege–Bastogne–Liege, leto pred tem pa je bil na dirki Milano–Sanremo peti.

"Danes ni bilo dovolj za zmago, čestitke Powlessu. Naredil sem nekaj napak, naslednjič bom poskušal biti boljši," je po dirki povedal Mohorič.

Na dirki je nastopil še en Slovenec, Mohoričev moštveni kolega pri Bahrainu Domen Novak, ki pa preizkušnje ni končal.

Padec 5 km pred ciljem:

Mohorič tako nadaljuje izjemne dosežke v tej sezoni, v kateri je postal državni prvak na cestni vožnji, pa nato na Dirki po Franciji zmagal v dveh etapah. Njegova naslednja dirka v koledarju bo Dirka po Poljski (začne se 9. avgusta), na kateri je leta 2019 že osvojil etapno zmago.

Nizozemki ženska dirka

Žensko različico klasike San Sebastian, dolgo 139 km, pa je dobila Nizozemka Annemiek van Vleuten (Movistar), srebrna s cestne dirke in zlata s kronometra na olimpijskih igrah v Tokiu.

Za 36 sekund je ugnala Američanko Ruth Winder, tretja je bila Italijanka Tatiana Guderzo, članica ekipe Ale BTC Ljubljana.

Najboljša Slovenka je bila na 14. mestu njena ekipna sotekmovalka Urša Pintar (+ 2:12), Špela Kern je bila 35., Urška Žigart pa mesto za njo.