Ženska dirka po Italiji, 6. etapa

Liane Lippert dobila najdaljšo etapo, Urška Žigart 26.

Liane Lippert | Liane Lippert je dobila šesto etapo ženskega Gira. | Foto Guliverimage

Liane Lippert je dobila šesto etapo ženskega Gira.

Nemka Liane Lippert (Movistar) je zmagovalka šeste etape kolesarske dirke po Italiji. Na trasi od San Benedetta del Tronta do Chietija (159 km) je bila najboljša med prvo trojico, ki je imela 21 sekund naskoka pred ostalimi. Edina Slovenka Urška Žigart (Liv AlUla Jayco) je zasedla 26. mesto.

V skupnem seštevku je vodstvo ohranila Italijanka Elisa Longo Borghini (Lidl-Trek), ki ima po današnjem četrtem mestu še naprej tri sekunde naskoka pred Belgijko Lotte Kopecky (SD Worx-Protime). Tretja je ostala Danka Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ-Suez) z zaostankom 38 sekund.

Žigart je etapo končala na 26. mestu z zaostankom 1:31 minute. Za vodilno v generalni razvrstitvi zdaj na 21. mestu zaostaja 4:46 minute. Na najdaljši trasi letošnjega ženskega Gira je bila temperatura ves čas krepko nad 30 stopinj, kar je etapo z 2600 višinskimi metri in številnimi krajšimi klanci naredilo še zahtevnejšo.

Dobila jo je 26-letna Lippert in slavila jubilejno deseto zmago v karieri. Lani je bila najboljša tudi v eni od etap Toura. Drugo mesto je pripadlo Američanki Ruth Edwards (Human Powered Health), tretje pa Italijanki Erici Magnaldi (UAE Team ADQ). Skupina najboljših je v Chietiju zaostala 21 sekund. Kolesarke so morale nekaj kilometrov pred koncem premagati 3,3 km dolg vzpon s povprečnim naklonom 7,9 %.

V soboto bo na sporedu sedma, kraljevska etapa 35. izdaje ženske italijanske pentlje. Karavana se bo podala na 120 km dolgo pot med Lancianom in vrhom vzpona na Blockhaus (16,3 km/8,0 %).

Lotte Kopecky
Sportal Svetovna prvakinja Lotte Kopecky zmanjšala zaostanek na tri sekunde
Urška Žigart Državno prvenstvo v kolesarstvu 2023
Sportal Urška Žigart: Ne želim dirkati nekje, kjer me ne spoštujejo. Kaj pa pravi Penko?