Sobota, 16. 7. 2022, 12.54

EP mlajših kategorij na velodromu

16-letni Žak Eržen do prve slovenske medalje na velodromu

1

Žark Eržen | 16-letni Žak Eržen je Sloveniji priboril prvo medaljo na velodromu.

16-letni Žak Eržen je Sloveniji priboril prvo medaljo na velodromu.

Slovenski kolesar Žak Eržen je v portugalski Anadii na evropskem prvenstvu mlajših kategorij na velodromu osvojil bronasto kolajno med mladinci. To je druga slovenska kolajna v Anadii, kjer v zadnjih treh tednih potekajo EP v mlajših kategorijah v gorskem, cestnem in dirkališčnem kolesarstvu.

Šestnajstletni Žak Eržen je Sloveniji priboril prvo kolajno na velodromu. Nastopilo je 21 kolesarjev, ki na 400 m dolgi stezi nato tekmujejo na izpadanje, le dva pa sta bila na koncu uspešnejša od Slovenca. Slavil je Italijan Matteo Fiorin, drugi je bil Britanec Jed Smithson.

"Že po devetem mestu prejšnji teden na cestni dirki sem bil zadovoljen z nastopom, sedaj pa še tretje mesto in medalja na velodromu, res sem zelo zadovoljen. To mi bo dalo ogromno motivacije za naprej. Ni pa to še konec, v nedeljo me čaka še nastop v disciplini omnium, kjer tudi želim poseči po najvišjih mestih. Gre za disciplino, ki mi je morda celo bolj pisana na kožo," je za Kolesarsko zvezo Slovenije (KZS) dejal 16-letnik.

Eržen, ki je po informacijah KZS Sloveniji priboril prvo medaljo na velikih tekmovanjih po 20 letih, je nastopil tudi v dirki z množičnim startom (scratch) za mladince in zasedel 14. mesto. V enaki disciplini je bila Nika Bobnar 15. med mlajšimi članicami. V kategoriji mlajših članov bi moral na EP nastopiti še en Slovenec, Jaka Špoljar, a je moral udeležbo zaradi okužbe z novim koronavirusom odpovedati. Za Eržena in Bobnarjevo nastopov še ni konec, saj bosta nastopila še v nedeljo in ponedeljek.

Zlato kolajno je pred dvema tednoma osvojil Jakob Klemenčič v gorskem kolesarstvu v disciplini eliminator, torej podobno kot Eržen v dirki na izločanje.

Tekmovanja na velodromu bodo sicer potekala vse do torka.