Jay Vine Tim Merlier Dirka po Združenih arabskih emiratih

Dirka po Združenih arabskih emiratih, 6. etapa

Belgijec še enkrat več najbolj nasmejan, Cavendish odstopil

Tim Merlier 1. etapa UAE | Tim Merlier je dobil še tretjo etapo. | Foto UAE Tour

Tim Merlier je dobil še tretjo etapo.

Belgijec Tim Merlier (Soudal-Quick Step) je bil najhitrejši v šesti, 182 km dolgi etapi kolesarske dirke svetovne serije po Združenih arabskih emiratih s startom in ciljem v Abu Dabiju. Vodstvo na dirki je zadržal Avstralec Jay Vine (UAE Team Emirates).

To je tretja etapna zmaga 31-letnega Tima Merlierja na letošnji dirki, saj je pred tem dobil že prvo in četrto etapo.

Danes sta v ciljnem sprintu tik za njim končala Nizozemec Arvid de Kleijn (Tudor Pro Cycling) in Nemec Phil Bauhaus (Bahrain Victorious).

Edini slovenski kolesar na dirki Luka Mezgec (Jayco-AlUla) je tokrat zasedel 88. mesto, v skupni razvrstitvi pa je na 79. mestu (+17:22).

Samo 134 kolesarjev se je danes odpravilo s startne črte Louvre Abu Dabi, potem ko je britanski veteranski sprinter Mark Cavendish odstopil zaradi slabega počutja.

V skupni razvrstitvi ni bilo sprememb. Vine, oblečen v majico vodilnega, je ciljno črto prečkal v glavnini in ohranil vodstvo z 11 sekundami prednosti pred rojakom Benom O'Connorjem (Decathlon AG2R La Mondiale).

Dirka po Združenih arabskih emiratih, ki je del svetovne serije, se bo s sedmo etapo končala v nedeljo z vzponom na goro Džebel Hafit.

Sportal Grd padec in odstop Pogačarjevega moštvenega kolega, Avstralca za zmago #video