8. 3. 2022,
17.31

2 leti, 1 mesec

Thermometer Blue 0,11

Tim Merlier Dirka od Tirenskega do Jadranskega morja Tadej Pogačar Tadej Pogačar

Torek, 8. 3. 2022, 17.31

Dirka od Tirenskega do Jadranskega morja, 2. etapa

Belgijcu ciljni šprint, Pogačar ostaja tretji

Tim Merlier | Tim Merlier je zmagovalec druge etape. | Foto Guliverimage

Tim Merlier je zmagovalec druge etape.

Belgijski kolesar Tim Merlier (Alpecin – Fenix) je zmagovalec 2. etape Dirke od Tirenskega do Jadranskega morja, ki jo je po skoraj petih urah in pol dirke dobil v ciljnem šprintu. Tadej Pogačar je v cilj prišel kot 23., v času zmagovalca in ostaja na tretjem mestu skupne razvrstitve. V tej je na vrhu zmagovalec kronometra Filippo Ganna, pred drugim Remcom Evenepoelom ima 11 sekund prednosti, pred Pogačarjem pa 17. Tudi drugi slovenski predstavnik Jan Tratnik je ciljno črto prečkal v času zmagovalca na 155. mestu.

Filippo Ganna
Sportal Ganna in Evenepoel Pogačarja prehitela z ukano

Slovenski as Tadej Pogačar je v cilj prišel v glavnini, zasedel je 23. mesto, že pred tem pa je s tretjim mestom, pred njim sta bila le ubežnika, na edinem gorkem cilju prišel do bonifikacijske sekunde (na dirki Pariz Nica je na letečem cilju to danes uspelo tudi Primožu Rogliču), dokazal svojo odlično pripravljenost na vzponih, s tem pa tudi zmanjšal zaostanek za vodilni Italijanom Filippom Ganno (Ineos) na 17 sekund. Med njima je z zaostankom 11 sekund Belgijec Remco Evenepoel.

Edino pomembnejše vprašanje pred etapo je bilo, ali bodo sprinterji in njihovi pomočniki na nekaj vzponih v zadnjem delu etape zmogli slediti najmočnejšim. Odgovor je bil pritrdilen, nekaj poskusov napadov je bilo, najbolj obetaven je bil videti napad Pogačarjevega moštvenega kolega Marca Solerja, ki je bil najbrž tudi del taktičnega načrta. A se ni izšel, glavnina je bila na koncu skupaj, sprint pa je dobil Merlier, ki je zabeležil 19. zmago v karieri in prvo v sezoni.

"Odličen občutek. Forma je že nekaj časa dobra, a zaključki niso bili najboljši, tako da sem res vesel prve zmage tu v Italiji. Znova je bilo precej hektično. Prvi cilj je bil, da preživim gorski del, ekipa mi je nato pomagala do dobrega položaja, na koncu pa je bilo vse na meni, ciljni šprint se je dobro izšel. Imamo prvo zmago, kar je bil cilj tedna, zdaj gremo po nove," je po prihodu v cilj povedal Merlier.

Tadej Pogačar je v cilj prišel v času zmagovalca. V skupni razvrstitvi ostaja tretji. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Tadej Pogačar je v cilj prišel v času zmagovalca. V skupni razvrstitvi ostaja tretji. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

V skupni razvrstitvi na vrhu ostaja zmagovalec kronometra Filippo Ganna, pred drugim Remcom Evenepoelom ima 11 sekund prednosti, pred Pogačarjem pa 17.

Jan Tratnik je etapo končal na repu glavnine, v cilj je prišel kot 155., v skupnem seštevku je na 33. mestu z 59 sekundami zaostanka.