40-letna nizozemka postavila tekmovalno kolo v kot

Annemiek van Vleuten uradno končala bogato kariero

Annemiek Van Vleuten, Vuelta Feminina | Annemiek van Vleuten je uradno končala kariero. | Foto Luca Bettini/SprintCyclingAgency

Annemiek van Vleuten je uradno končala kariero.

Nizozemska kolesarska zvezdnica Annemiek van Vleuten (Movistar) je danes uradno sklenila športno pot po nastopu na domači dirki svetovne serije Simac Tour. Ciljno črto današnje zadnje, šeste etape je 40-letnica prečkala kot zadnja ob navdušenju množic ob cesti v Arnhemu.

Van Vleuten je poklicno kariero začela pred 16 leti in v tem času zabeležila številne uspehe. Štirikrat je zmagala na dirki po Italiji, enkrat po Franciji ter trikrat po Španiji. Štirikrat je bila svetovna prvakinja na cestni dirki, osvojila je zlato na olimpijskih igrah v vožnji na čas, dvakrat je dobila preizkušnjo Liege-Bastogne-Liege ter številne druge dirke.

Skupaj se je podpisala pod 104 zmage v karieri, zadnjo pa slavila na dirki po Skandinaviji konec avgusta.

Skupna zmaga Kopeckyjevi, Bujakova 37.

Na petdnevni dirki svetovne serije je nastopila tudi slovenska kolesarka Eugenia Bujak. Danes je zabeležila 43. mesto, skupno pa je bila 37. Najboljšo uvrstitev je dosegla v drugi etapi, ko je bila 36.

Skupno je slavila Belgijka Lotte Kopecky, drugo mesto je zasedla Nizozemka Lorena Wiebes (obe SD Worx), tretje pa Britanka Anna Henderson (Jumbo-Visma).