60 krogov po Gradcu: Tratnika premagal samo Thomas

1

Jan Tratnik | Jan Tratnik | Foto Guliverimage

Jan Tratnik

Britanec Geraint Thomas je zmagovalec kriterija Gradca, kolesarske dirke po starem mestnem jedru največjega mesta na avstrijskem Štajerskem. Izkazal se je tudi slovenski kolesar Jan Tratnik, ki je osvojil drugo mesto.

Nekdanji olimpijski prvak in nekdanji zmagovalec dirke po Franciji Geraint Thomas, letos tretji na francoski pentlji, je po 60 krogov dolgih po 980 metrov dobil ciljni šprint v dvoboju z Janom Tratnikom. Omenjena dva sta pobegnila v 57. krogu.

Glavnina je prišla v cilj z nekaj sekundami zaostanka, najmočnejši pa je bil Avstrijec Marco Haller, ki je zasedel najnižjo stopničko zmagovalnega odra.

Na jubilejni 25. kriterijski dirki bi moral nastopiti tudi Primož Roglič, a je nastop zaradi poškodbe konec tedna odpovedal.