pokal Slovenije HK Slavia Junior HK Olimpija HD Hidria Jesenice HDD Jesenice

Petek, 3. 9. 2021, 22.48

Pokal slovenije 2021, bled, polfinale

Večni derbi v finalu pokala

HK Olimpija HDD Jesenice, 3. tekma finala DP | V finalu se bodo pričakovano udarili hokejisti HK SŽ Olimpija in HDD Sij Acroni Jesenice. | Foto Morgan Kristan/Sportida

V finalu se bodo pričakovano udarili hokejisti HK SŽ Olimpija in HDD Sij Acroni Jesenice.

Danes bosta znana oba polfinalista hokejskega Pokala Slovenije, ki te dni poteka na Bledu. Branilci lovorike, hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice, so upravičili vlogo favorita in s 7:0 ugnali HK Slavija Junior. Zvečer je to uspelo tudi HK SŽ Olimpija, ki je še prepričljivejše (10:0) ugnal mlade železarje HD Hidria Jesenice. Finale bo v soboto ob 20. uri.

Moštvo HDD Sij Acroni Jesenice je hitro razblinilo vse dvome o zmagovalcu, saj je Erik Svetina že v uvodni tretjini poskrbel za vodstvo z dvema zadetkoma prednosti. Jeseničani so vajo ponovili še v drugem delu igre, v tretjem pa dodali še zadetek več in se zanesljivo prebili v jutrišnji finale. Vratar železarjev Erik Fromberg je svojo mrežo vse do konca ohranil nedotaknjeno.

Če so Jeseničani v prvih dveh tretjinah zabili po dvakrat, v tretji pa dodali še gol več, so podobno ponovili tudi Ljubljančani, le da so v prvih dveh tretjinah zabili trikrat, v zadnji pa štirikrat. Tudi tokrat je mrežo zaklenil vratar moštva, ki se je uvrstilo v finale, Žan Us. Dvojec Aleš Mušič in Tine Klofutar je za zmaje zabil po dva zadetka.