Dallas Stars Colorado Avalanche Vegas Golden Knights liga NHL

Četrtek, 11. 1. 2024, 7.36

Liga NHL, 10. januar

Colorado na kolena spravil branilca naslova #video

Colorado Avalanche | Hokejisti Colorado Avalanche so s kar 3:0 ugnali branilce naslova Vegas Golden Knights. | Foto Reuters

Hokejisti Colorado Avalanche so v severnoameriški ligi NHL dobili obračun zahodne konference z branilci naslova Vegas Golden Knights s 3:0.

Anže Kopitar
Sportal Kopitarjevim je kazalo imenitno vse do 53. minute #video

Tretjeuvrščeni na zahodu Colorado je petouvrščenemu Vegasu zabil po en zadetek v vsaki tretjini. Od tega je dva zadetka prispeval Valerij Ničuškin, enega Logan O'Connor. Mikko Rantanen je dodal dve asistenci, Nathan MacKinnon pa eno, s čimer je na vrhu strelske lestvice v NHL ujel Nikito Kučerova iz Tampa Bay Lightning. Oba imata po 67 točk, Rantanen je s 53 osmi.

V drugem obračunu zahoda so Dallas Stars, ki so na lestvici med Coloradom in Vegasom, s 7:2 odpravili Minnesoto Wild. Za zmagovalce je zadelo sedem različnih igralcev, pri čemer je Nils Lundkvist dodal še podajo, Esa Lindell pa je podal pri treh zadetkih.

Zadeli so tudi Roope Hintz, Joe Pavelski, Tyler Seguin in Jason Robertson, ki so Dallasovi najboljši strelci. Hintz je pri 17 golih, Pavelski in Seguin pri 16, Robertson pa pri 15, kar pomeni, da je Dallas postal prva ekipa sezone s štirimi igralci s po vsaj 15 zadetki.

Šestouvrščena ekipa vzhodne konference Philadelphia Flyers je s 3:2 po kazenskih strelih premagala Montreal Canadiens. Odločil je že prvi kazenski strel, uspešen je bil Sean Couturier. Montreal je na tekmi sicer vodil z 2:0, a je Morgan Frost v 29. minuti postavil izid rednega dela.

V noči na petek bo Anže Kopitar z Los Angels Kings gostoval pri Florida Panthers.

Liga NHL, 10. januar

Lestvica

Sportal Rangerji v Montrealu ostali brez zmage, Cole Caufield junak tekme #video