Ponedeljek, 26. 12. 2022, 19.42

ICEHL, 26. december

V Tivoliju nič novega: Olimpija nadaljevala negativni niz

1

HK Olimpija Asiago | Hokejisti Olimpije so z 2:5 izgubili proti Asiagu. | Foto Domen Jančič/HK SŽ Olimpija

Hokejisti Olimpije so z 2:5 izgubili proti Asiagu.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so v Tivoliju gostili neposrednega tekmeca v boju za deseterico Asiago in vknjižili šesti zaporedni poraz. Izgubili so z 2:5. V sredo jih čaka druga od štirih tekem v tem tednu, ob 19.15 bodo gostili Celovec.

Asiago
Sportal Vodilna izgubila z novincema, Olimpija zdrsnila na predzadnje mesto

Hokejisti SŽ Olimpije so doživeli šesti zaporedni poraz v ligi ICEHL. Še tretjič v tej sezoni so pokleknili pred Asiagom, ki je z desetim uspehom Ljubljančanom pobegnil na dve zmagi.

Nov poraz – SŽ Olimpija je v decembru dosegla le eno zmago – je slab obet pred naslednjimi tremi tekmami, ki zeleno-bele čakajo ta teden. V sredo v Tivoliju proti KAC Celovcu (19.15) ter nato 30. decembra in 1. januarja v gosteh pri Salzburgu in znova Asiagu.

Ljubljančani so imeli dve tretjini več strelov na gol in priložnosti (na koncu 36:38), zadetke pa so dosegali gostje. Ključna je bila druga tretjina, v kateri je SŽ Olimpija dobila dvoboj v strelih na gol s 15:14, Italijani pa obračun v golih z 2:0. In to čeprav je imel Asiago dvanajst minut izključitev, SŽ Olimpija pa le dve.

HK Olimpija Asiago | Foto: Domen Jančič/HK SŽ Olimpija Foto: Domen Jančič/HK SŽ Olimpija

V 27. minuti je lastno mrežo ob nespretnem posredovanju zadel Gregor Koblar, tri minute za tem pa so Italijani izkoristili prednost igralca več na ledu in povišali na 3:1. Olimpija je imela kar minuto in pol dva igralca več, a velike prednosti ni znala izkoristiti.

Zadnji žebelj v domačo krsto je Asiago zabil v 52. minuti, ko je bil znova natančen s prednostjo igralca na ledu. Žiga Pance je sicer znižal zaostanek na 2:4, a so gostje hitro zadeli v prazno mrežo in dokončno rešili vprašanje zmagovalca.

Po novem porazu se je s tivolskih tribun znova slišalo žvižge nezadovoljnih navijačev, ki so decembra dočakali le eno zmago zeleno-belih.

Zanesljiva zmaga vodilnih

Vodilni Innsbruck je pri Beljaku vknjižil zanesljivo zmago, slavil je s 5:1. Še višjo zmago je dosegel Pustertal, ki je Pioneers Vorarlberg odpravil s kar 9:0. Prvak Salzburg je po izvajanju kazenskih strelov klonil v gosteh proti Linzu. Tesno je bilo tudi med Bolzanom in Celovcem, Italijani so zmagali po podaljšku. Fehervar je s 3:0 premagal Gradec.

Celovčani bodo naslednji nasprotnik Olimpije, v Tivoliju bodo gostovali v sredo ob 19.15.