HDD Jesenice Alpska liga

Ponedeljek, 18. 1. 2021, 21.21

Alpska liga, 18. januar

Jeseničani podaljšali zmagoviti niz in skočili na tretje mesto

Jaka Šturm | Hokejisti Jesenic so pri drugi ekipi Salzburga vknjižili peto zaporedno alpsko zmago.  | Foto Matic Ritonja/Sportida

Hokejisti Jesenic so pri drugi ekipi Salzburga vknjižili peto zaporedno alpsko zmago.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so na gostovanju pri Red Bull Juniors slavili s 7:5 in se po peti zaporedni alpski zmagi prebili na tretje mesto tekmovanja. Jaka Sodja in Jaka Šturm sta prispevala po tri zadetke.

HDD Jesenice HK Olimpija
Sportal Jeseničani v Italiji napolnili mrežo Gardene, Olimpija ostala brez tekme

Železarji so v 7. minuti povedli po zadetku Aljoše Crnoviča, toda v le dveh minutah so nato najprej dobili gol, nato povedli z zadetkom Jake Sodje, a spet dovolili izenačenje. Pestra rezultatska tretjina je pripadla Jeseničanom, potem ko je v 18. minuti za minimalno prednost poskrbel Jaka Šturm.

Podobno je bilo tudi nadaljevanje. Domači so izenačili, Jeseničani prek Sodje spet povedli, a na polovici tekme ob igralcu manj spet prejeli zadetek za 4:4. A že manj kot minuto pozneje je Šturm poskrbel, da so gostje tudi na drugi odmor odšli s prednostjo.

Šele v zadnji tretjini so si lahko železarji nekoliko oddahnili. Zelo razpoložena Šturm in Sodja sta dosegla vsak še po en gol in tako tekmo oba končala s hat-trickom, vodstvo 7:4 v 49. minuti pa je bilo nato vendarle prevelika ovira za Salzburg, ki je do konca le še kozmetično popravil izid.

Jeseničani bodo znova na delu v četrtek, ko bodo gostili Cortino.

Člani HK SŽ Olimpija, ki so v soboto ostali brez gostovanja pri Feldkirchu, bodo v torek gostovali pri Lustenauu.