alpska liga, 14. januar

Jeseničani na kolena spravili vodilne

HDD Jesenice Bregenzerwald | Hokejisti Jesenic so na kolena spravili vodilni Pustertal. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Hokejisti Jesenic so na kolena spravili vodilni Pustertal.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so v domači dvorani na kolena spravili vodilno moštvo tekmovanja Pustertal (4:2) in zmagoviti niz Južnotirolcev končali pri številki šest, sami pa vknjižili tretjo zaporedno alpsko zmago.

HDD Jesenice HK Olimpija
Sportal Korošci namučili Jeseničane, Olimpija slavila v Italiji

Četa Mitje Šivica je v domači dvorani Podmežakla pričakala zahtevnega tekmeca, vodilni Pustertal. Jeseničani so v 12. minuti izkoristili prvo številčno prednost na obračunu in po lepi potezi Jake Sodje, ki je plošček spravil do Erika Svetine, povedli. Manj kot minuto pozneje je po protinapadu mrežo gostov zatresel še Žan Jezovšek. Italijanska ekipa je kaj hitro stopila prednost domačih, pri katerih se je sicer večkrat izkazal Žan Us (31 obramb).

Jeseničani so ob prvem odmoru vodili z 2:1, a še preden se je sploh dobro razvnela druga tretjina, je Jezovšek udaril še drugič in zvišal na 3:1. Rezultat je kljub strelski prevladi gostov v zadnjem delu vztrajal vse do 59. minute. Pustertal je takrat poskušal brez vratarja in z dodatnim igralcem v polju, kar se mu je slabi dve minuti pred iztekom rednega dela tudi obrestovalo. Še naprej so priključek iskali s šestimi igralci v polju, a jim je načrte z zadetkom v nebranjeno mrežo za končnih 4:2 prekrižal Blaž Tomaževič.

Železarji bodo v soboto odigrali novo alpsko tekmo, gostovali bodo pri Val Gardeni, ki je tokrat klonila proti Red Bull Juniors.