HDD Jesenice HK Olimpija Alpska liga

Sobota, 16. 1. 2021, 22.48

Alpska liga, 16. januar

Jeseničani v Italiji napolnili mrežo Gardene, Olimpija ostala brez tekme

HDD Jesenice HK Olimpija | Jeseničani se iz v Val Gardene vračajo z zmago v žepu. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Jeseničani se iz v Val Gardene vračajo z zmago v žepu.

Oba slovenska predstavnika v Alpski ligi bi morala v soboto gostovati, a je bil obračun Feldkircha in HK SŽ Olimpija zaradi prevelike količine snega na Predarlskem prestavljen. So pa člani HDD Sij Acroni Jesenice vendarle odigrali tekmo v Val Gardeni in se veselili visoke zmage s 6:1.

HDD Jesenice Bregenzerwald
Sportal Jeseničani na kolena spravili vodilne

Jeseničani so tako podaljšali zmagoviti niz na štiri tekme, 13. moštvo Alpske lige Val Gardeno so v gosteh premagali s 6:1, s "hat-trickom" se je izkazal Žan Jezovšek.

Železarji so dobili prvo tretjino, potem ko je za vodilni zadetek poskrbel Jezovšek v 11. minuti. Domači so v drugi sicer izenačili, toda še pred drugim odmorom so si železarji spet zagotovili prednost. Najprej je za novo vodstvo zadel Sašo Rajsar v 37. minuti, le nekaj sekund pred koncem tretjine pa je bil uspešen še Erik Svetina.

Začeto delo so nato Jeseničani v zadnji tretjini še nadgradili. Dosegli so še tri zadetke, dva Žan Jezovšek v le dveh minutah med 47. in 49., tako da je dvoboj končal s "hat-trickom". Zadnjega na tekmi za končno visoko zmago s 6:1 pa je nato dosegel Mirko Djumić.

Jeseničani bodo naslednjo tekmo igrali v ponedeljek, ko bodo gostovali pri mladi ekipi Salzburga

Ljubljančani so zaradi prevelike količine snega na strehi dvorane Feldkircha, ki so jo zaprli, ostali brez tekme. V torek bodo gostovali pri Lustenauu.