Alpska liga, četrtfinale, tretje tekme

Nepopustljivi Jeseničani do zaključnega ploščka za polfinale

HDD Jesenice, Gaber Glavič | Varovanci Gabra Glaviča so si na stežaj odprli vrata alpskega polfinala. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Varovanci Gabra Glaviča so si na stežaj odprli vrata alpskega polfinala.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so danes v domači dvorani Podmežakla prišli še do tretje zmage v četrtfinalu Alpske lige. Vipiteno so premagali s 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) in si priigrali zaključni plošček za polfinale. Do tretje zmage so prišli tudi oklepniki salzburškega kluba Red Bull Juniors, medtem ko je Kitzbühel z 2:1 v zmagah povedel proti Rittnu, Cortina pa proti Lustenauu.

HK SŽ Olimpija : HDD Jesenice finale DP 1. tekma
Sportal Jeseničani zmagali tudi v gosteh, zdaj so na pol poti do polfinala
Anže Pogačar
Sportal Na Jesenicah demantirajo, da je klub pred bankrotom

Železarji so v Podmežakli premagali Wipptal Broncos s 3:0 (1:0, 2:0, 0:0), tako da v seriji na štiri zmage vodijo s 3:0.

To je bila najbolj prepričljiva zmaga Jeseničanov v četrtfinalni seriji; na uvodnih dveh so slavili s 4:2 in 2:0. Vprašanje zmagovalca je bilo danes bolj ali manj rešeno po dveh tretjinah.

Prvi zadetek je dosegel Gašper Seršen po dvanajstih minutah igre, v drugih dvajsetih minutah sta bila strelca Rudolfs Polcs (21.) in Žan Jezovšek (40.), v zadnjem delu pa se mreži nista zatresli.

Naslednja tekma bo v torek, 14. marca, na Južnem Tirolskem, morebitna peta pa je na sporedu 16. marca na Jesenicah.

Zmagovalec para Sij Acroni Jesenice - Wipptal Broncos se bo v polfinalu srečal z boljšim iz dvoboja Rittner - Kitzbühel.

Alpska liga, četrtfinale, tretje tekme (igrajo na štiri zmage)