Sterzing Vipiteno HDD Jesenice Alpska liga

Četrtek, 9. 3. 2023, 22.39

Alpska liga, četrtfinale, druge tekme

Jeseničani zmagali tudi v gosteh, zdaj so na pol poti do polfinala

HK SŽ Olimpija : HDD Jesenice finale DP 1. tekma | Jeseničani so že pri dveh zmagah v četrtfinalu Alpske lige,  za uvrstitev v polfinale potrebujejo štiri. | Foto Grega Valančič/Sportida

Jeseničani so že pri dveh zmagah v četrtfinalu Alpske lige, za uvrstitev v polfinale potrebujejo štiri.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so danes dobili še drugo tekmo četrtfinala Alpske lige, v katerem se merijo z italijanskim Vipitenom. Železarji so uvodni četrtfinalni obračun v torek na domačem ledu dobili s 4:2, tokrat pa so z 2:0 slavili na Južnem Tirolskem. Polfinale si zagotovi ekipa, ki zmaga štirikrat.

Anže Pogačar
Sportal Na Jesenicah demantirajo, da je klub pred bankrotom
HDD Jesenice : Wipptal Broncos
Sportal Jeseničani končnico odprli z zmago

Danes je bil dvoboj izenačen do začetka zadnje tretjine. Nobena od ekip ni zadela, vratarja Jakob Rabanser pri domačih (na koncu 33 obramb) in Antti Karjalainen pri gostih (29) pa sta svoje delo opravljala brez napak.

Priložnosti za zadetek so imeli gostje v prvih dveh tretjinah tudi ob dveh številčnih prednostih, a sta ostali neizkoriščeni, prav tako en domači "power play".

Ko je že kazalo, da bosta obrambi zdržali še v zadnji tretjini, so v 46. vendarle zadeli gostje, uspešen je bil Lovro Kumanović. Prednosti bi lahko v naslednjih minutah povečali, toda še dvakrat sta kazni pri domačih ostali neizkoriščeni.

Železarje pa je čakalo težko delo pri branjenju minimalnega vodstva, saj so imeli v končnici tekmi prednost tudi domači. Ti so poleg tega že več kot minuto pred koncem potegnili iz vrat Rabanserja in iskali izenačenje, toda za potrditev jeseniške zmage je nato pol minute pred koncem za 2:0 zadel Rudolfs Polcs.

Na naslednji tekmi v soboto bodo imeli slovenski hokejisti priložnost, da se že močno približajo polfinalu. Četrta tekma bo v torek na Južnotirolskem, če bodo Italijani skupni izid znižali, pa so naslednji datumi tekem še 16., 18. in 21. marec.

Alpska liga, četrtfinale, druge tekme (igrajo na štiri zmage)