HK Olimpija HDD Jesenice Alpska liga

Ponedeljek, 6. 1. 2020, 22.51

Alpska liga , 6. januar

Jeseničani do visoke zmage, tudi Olimpija podaljšala zmagoviti niz

Mitja Šivic HDD Jesenice HK Olimpija | Jeseničani so gladko s 6:0 premagali najslabše moštvo lige. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Jeseničani so gladko s 6:0 premagali najslabše moštvo lige.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so v ponedeljek gostili prvo tekmo v letu 2020, palice so prekrižali z najslabšo ekipo tekmovanja, drugim moštvom Linza, ki ima na zadnjem mestu tri točke, zmage po rednem delu pa še ne pozna. Železarji so pričakovano vknjižili še četrto zaporedno zmago. Člani HK SŽ Olimpija, ki so se v soboto kot prvi že uvrstili v končnico, se tudi z gostovanja pri Gardeni vračajo z zmago v žepu, že deveto zaporedno v Alpski ligi.

HK Olimpija Linz
Sportal Olimpija kot prva v končnico Alpske lige, Jeseničani nadaljevali zmagovito

Do konca rednega dela Alpske lige bodo moštva odigrala od pet do sedem tekem. Jeseničane po zmagi nad drugo ekipo Linza s 6:0 zdaj čaka še šest obračunov. Zmagoviti niz so železarji podaljšali na štiri tekme, strelci pri 13. zmagi v sezoni pa so bili Erik Svetina (8., 16. minuta tekme), Blaž Tomaževič (33.), Andrej Hebar (43.), Jaka Sodja (52.) in Miha Brus (54.).

Vodilni Ljubljančani so si v soboto doma kot prvi zagotovili napredovanje v četrtfinale, saj bodo redni del zagotovo končali med najboljšo šesterico, v ponedeljek zvečer pa so zmagoviti alpski niz podaljšali na številko devet. Na uvodnem medsebojnem obračunu s 13. Gardeno so zmaji zmagali šele po kazenskih strelih, tokrat pa so jo premagali že po rednem delu s 7:2. Strelci za zmaje so bili Žan Jezovšek (18,.), Nejc Brus (18.), Gal Koren (28., 48.), Janez Orehek (38.), Žiga Pešut (46.) in Kristjan Čepon (49.).

Olimpija je s 7:2 premagala Gardeno. | Foto: Peter Podobnik/Sportida Olimpija je s 7:2 premagala Gardeno. Foto: Peter Podobnik/Sportida

Po ponedeljkovih tekmah bosta slovenska predstavnika spet na delu v četrtek, Olimpija bo takrat ob 19.15 gostila Kitzbühel, Jeseničani pa bodo gostovali pri Cortini.