Thermometer Blue 0,25

HK Olimpija Alpska liga HDD Jesenice

Četrtek, 2. 1. 2020, 22.46

Alpska liga, 2. januar

Olimpija se je utrdila v vodstvu, Jeseničani niso dopustili gola, rekord v Avstriji

HK SŽ Olimpija Ritten Alpska liga | Vodilna Olimpija je tekmovalno leto Alpske lige odprla zmagovito na derbiju z Rittnom. | Foto Vid Ponikvar

Vodilna Olimpija je tekmovalno leto Alpske lige odprla zmagovito na derbiju z Rittnom.

Moštva v Alpski ligi so v četrtek lovila prve točke v letu 2020. Slovenska predstavnika sta v novo leto vstopila s polnim izkupičkom. Hokejisti HK SŽ Olimpije so se v derbiju kroga udarili z Rittnom in ga premagali s 4:3. Italijani so padli na tretje mesto, na drugem je podprvak Pustertal, ki za Ljubljančani zaostaja pet točk. Člani HDD Sij Acroni Jesenice so gostovali v Italiji in s 3:0 zmagali pri Gardeni, v vratih se je izkazal Antoine Bonvalot, ki je zaustavil vseh 35 strelov domačih. Na predarlskem derbiju je Feldkirch po kazenskih strelih s 4:3 premagal Lustenau. Tekmo si je ogledalo za Alpsko ligo rekordnih 5.056 gledalcev.

HDD Jesenice, HK SŽ Olimpija Alpska liga
Sportal Olimpija spet zmagala, od leta 2019 so se z zmago poslovili tudi Jeseničani

Ljubljančani so zmagali še sedmič zapored v Alpski ligi, tokrat s 4:3. Ritten je sicer povedel v 20. minuti tekme, za izenačenje pa je poskrbel Janez Orehek takoj v začetku druge tretjine. V 25. minuti so spet vodili domači, na 2:2 je poravnal Anže Ropret, nato so pobudo prevzeli zeleno-beli. Za 3:2 je zadel Žiga Pešut, za 4:2 pa Gal Koren. Končni izid so domači postavili dobro minuto pred koncem.

Jeseničani so gostovali pri sosedu na lestvici, Gardeni, zmagali in preskočili Italijane, s tem pa se jim tudi maščevali za poraz, ki so ga sredi lanskega oktobra doživeli v Podmežakli, ko so gostje zmagali z 2:1. Jeseničani so povedli že v prvi tretjini, ko sta za vodstvo z 2:0 zadela Mirko Djumić in Timotej Kočar, v zadnji tretjini pa je vse dvome o zmagovalcu razblinil kapetan Andrej Tavželj. Eden od junakov železarjev, ki so vknjižili deseto zmago v tej sezoni Alpske lige, je bil francoski čuvaj mreže Antoine Bonvalot. Zaustavil je vseh 35 strelov gostiteljev, ki so v zadnji tretjini pritisnili, a ostali praznih rok.

Jeseničani so dosegli deseto zmago v tej sezoni Alpske lige. | Foto: Matic Ritonja/Sportida Jeseničani so dosegli deseto zmago v tej sezoni Alpske lige. Foto: Matic Ritonja/Sportida

Železarji bodo po četrtkovem obračunu tudi v soboto gostovali v Italiji, pri Vipitenu, Olimpija pa bo v soboto ob 17.30 gostila drugo ekipo Dunaja.