Ponedeljek, 30. 12. 2019, 23.03

Alpska liga, 30. december

Olimpija spet zmagala, od leta 2019 so se z zmago poslovili tudi Jeseničani

1

HDD Jesenice, HK SŽ Olimpija Alpska liga | Jeseničani so zmagali s 4:3. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Jeseničani so zmagali s 4:3.

Hokejisti Acroni Jesenic kot tudi HK SŽ Olimpije se od tekmovalnega leta 2019 poslavljajo z zmago. V 25. nastopu v sezoni v alpski ligi so Jeseničani v dvorani Podmežakla po podaljšku premagali Zell am See s 4:3. Zmago je železarjem tik pred koncem druge minute dodatnega dela zagotovil Blaž Tomaževič. Člani vodilnega HK SŽ Olimpija so s 3:2 zmagali pri Fassi v Italiji.

HK Olimpija Linz
Sportal Olimpija se je utrdila na vrhu in zapela z Resnikom, Jeseničani izgubili pri Hočevarju #video

Jeseničani so po sobotnem porazu pri podprvaku Pustertalu gostili Zell am See, ki ga kot trener vodi Jaka Avgustinčič, njegov dres pa nosita napadalec Jure Sotlar in branilec Maks Selan

Jeseniški hokejisti so v izenačenem dvoboju v prvem delu z goloma Jake Sodje in Blaža Djumića sicer vodili z 2:1, nato pa lovili priključek. Prav Sodja je v 49. minuti z drugim golom na srečanju poskrbel za izenačenje na 3:3 in Gorenjcem zagotovil podaljšek, Tomažević pa je nato z zmagovitim golom poskrbel za veselje kakšnih 700 gledalcev na tribuni in za sproščeno vzdušje pred praznovanjem prihoda novega leta.

Novoletna zabava bo za železarje kratka. Že 2. januarja varovance Mitje Šivica čaka gostovanje v Val Gardeni pri neposrednem tekmecu na sredini prvenstvene razpredelnice.

Olimpija se je od leta 2019 poslovila z zmago s 3:2 nad Fasso v Italiji. | Foto: Grega Valančič/Sportida Olimpija se je od leta 2019 poslovila z zmago s 3:2 nad Fasso v Italiji. Foto: Grega Valančič/Sportida

Ljubljančani so v ponedeljek zvečer nadaljevali zmagoviti alpski niz, ki so ga v Italiji povišali na številko šest. Zmaji so si pot do zmage odprli v drugi tretjini, v kateri so prišli do vodstva z 2:0. Domačinom je potem uspelo izenačiti na 2:2, odločilen gol pa so hokejisti Olimpije zabili v 52. minuti, ko je za 3:2 zadel Kristjan Čepon. Pred tem sta za goste zadela Žan Jezovšek in Gal Koren

Železarji bodo v novo alpsko leto vstopili v četrtek pri sosedu na lestvici Gardeni, Olimpijo pa takrat čaka derbi z drugim Rittnom.