Alpska liga, 4. januar

Olimpija kot prva v končnico Alpske lige, Jeseničani nadaljevali zmagovito

HK Olimpija Linz | Hokejisti Olimpije so si že zagotovili končnico v Alpski ligi. | Foto Grega Valančič/Sportida

Hokejisti Olimpije so si že zagotovili končnico v Alpski ligi.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so odigrali prvo domačo tekmo leta 2020, v Tivoliju so s 6:2 premagali drugo ekipo Dunaja, moštvo z dna lestvice, se z osmo zaporedno zmago še utrdili v vodstvu Alpske lige in si kot prvi že zagotovili napredovanje v izločilne boje. Jeseničani so premagali Sterzing. To je bila tretja zaporedna zmaga železarjev, ki so na 12. mestu, do želenega šestega jih loči šest točk.

HK SŽ Olimpija Ritten Alpska liga
Sportal Olimpija se je utrdila v vodstvu, Jeseničani niso dopustili gola, rekord v Avstriji

Ljubljančani so z zmago nad drugo ekipo Dunaja - ta je na prvem medsebojnem srečanju presenetila zeleno-bele in dosegla eno od sedmih zmag (2:0) - šest tekem pred koncem prvega dela kot prvi zagotovili končnico Alpske lige, v katero gre najboljših šest moštev po 34 krogih, preostali se bodo v dodatnih tekmah borili za dve prosti mesti.

Ljubljančani so v tekmi z Dunajčani, ki so se v prvi in zadnji tretjini dobro upirali, upravičili vlogo favoritov. Gole za zmago s 6:2, goste so strli ob koncu druge tretjine, so za zeleno-bele prispevali Janez Orehek (4. minuta), Žan Jezovšek (30.), Nejc Brus (34.), Luka Ulamec (37.), Aljaž Chvatal (40.) in Nik Simšič (47.)

Člani HDD Sij Acroni Jesenice bodo tudi na drugi tekmi leta gostovali v Italiji. Potem ko so v četrtek s 3:0 slavili pri Gardeni, so se tokrat ustavili pri Sterzingu. Jeseničani so tekmo odprli malo slabše, prejeli gol v deveti minuti, nato pa zagospodarili na ledu in po zadetkih Mihe Brusa (16. minuta),. Žana Primožiča (16.), Gašperja Seršena (17.) in še dveh golih Jake Sodje (46., 58.) zmagali s 5:1.

Olimpija bo po sobotni tekmi v ponedeljek gostovala pri Gardeni, železarji bodo takrat gostili drugo ekipo Linza.