Kanada Salavat Julajev Ufa Robert Sabolič Davos Ambri-Piotta Spenglerjev pokal

Torek, 31. 12. 2019, 14.27

93. Spenglerjev pokal

Kanadčani zanesljivo do rekordnega naslova na Spenglerjevem pokalu

kan | Kanadčani so zmagovalci 93. Spenglerjevega pokala. To je njihova 16. zmaga na tem turnirju.  | Foto Twitter

Ekipa Kanade je zmagovalka 93. Spenglerjevega pokala, na katerem vsako leto med božičem in novim letom sodeluje šest moštev. V finalu je s 4:0 ugnala češki Trinec in še 16. osvojila tradicionalni turnir, kar je nov rekord. V Davosu je sodeloval tudi slovenski napadalec Robert Sabolič, ki je z Ambri-Piotto tekmovanje končal v ponedeljek, ko so v polfinalu v podaljšku izgubili s Trincem.

Spenglerjev pokal
Sportal Finci zaustavili Kanadčane in osvojili Spenglerjev pokal

Kanadčani so se v finale uvrstili brez poraza in tudi v boju za končno zmago upravičili vlogo favorita. Še drugič v nekaj dneh so ugnali Trinec, s katerim so se srečali že v skupinskem delu, ko so bili boljši s 4:1. V finalu so Čehe strli s tremi zadetki v štirih minutah druge tretjine, vse so dosegli ob številčni prednosti. Končni rezultat je s svojim drugim zadetkom na tekmi v tretji tretjini postavil Dustin Jeffrey. Zach Fucale je znova ohranil mrežo nedotaknjeno.

Kanada je tako četrtič v zadnjih petih letih postala zmagovalka turnirja povabljencev v Davosu. Spenglerjev pokal je osvojila še 16., kar je nov rekord. Pred tem si ga je s 15 zmagami delila z gostiteljem Davosom, ki je letos izpadel že v četrtfinalu.

Trinec, v polfinalu je po podaljšku izločil Ambri-Piotto slovenskega napadalca Roberta Saboliča, je bil po letu 2004 in praški Sparti prvo češko moštvu v finalu turnirja. A Čehi bodo morali na naslov na Spenglerjevem pokalu počakati še vsaj eno leto. Zadnji češki klub, ki se je veselil končne zmage, je bil pred 37 leti Dukla Jihlava.

Spenglerjev pokal 2019

Torek, 31. decembra, finale
Kanada : Trinec 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Ponedeljek, 30. decembra, polfinale
Kanada : TPS Turku 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
Ambri-Piotta : Trinec 2:3* (1:0, 0:1, 1:1, 0:1)

*podaljšek

Nedelja, 29. decembra, tekmi za polfinale
TPS Turku : Davos 3:1 (1:1, 0.0, 2:0)
Trinec : Salavat Ufa 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Skupinski del

Četrtek, 26. decembra

Skupina Torriani
Ambri Piotta : Salavat Julajev Ufa 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Prvi gol na turnirju je dosegel slovenski napadalec Robert Sabolič (za vodstvo z 1:0 proti Salavat Julajev Ufa):