Jan Toman Ana Škulj Janja Jamšek Janja Šegel Tina Čelik Tjaša Vozel Anja Klinar Katja Fain Tjaša Oder

Eindhoven, mednarodni plavalni miting

Za konec še ena zmaga Odrove

Tjaša Oder | Tjaša Oder je bila v Eindhovnu najhitrejša na 800 metrov prosto. | Foto Vid Ponikvar

Tjaša Oder je bila v Eindhovnu najhitrejša na 800 metrov prosto.

Slovenske plavalke so na močnem mednarodnem mitingu v Eindhovnu na Nizozemskem zmago dosegle tudi v nedeljo. Na 800 m prosto je bila najhitrejša Ravenčanka Tjaša Oder s solidnim dosežkom 8:39,86. Drugo mesto je osvojila mlada Mariborčanka Katja Fain.

Fainova je že pred tem prepričala z osebnim rekordom 2:18:31 na 200 m mešano, kjer je osvojila šesto mesto.

Radovljičanka Anja Klinar je bila na 100 m delfin 15., enako mesto je na 50 m prsno osvojila Tjaša Vozel iz kranjske Zvezde, Tina Čelik iz Triglava pa je bila v tej disciplini 17. Druga Ravenčanka Janja Šegel je na 50 m prosto osvojila 19. mesto.

Na mitingu v Banja Luki pa so Slovenci tudi drugi dan dosegli 14 uvrstitev na stopničke in tri zmage. Ravenčanka Janja Jamšek je zmagala na 50 m hrbtno pred Triglavanko Ano Škulj, na 200-metrski razdalji pa sta tekmovalki zamenjali mesti. Radovljičan Jan Toman je sobotni zmagi na 1500 m prosto dane dodal še prvo mesto na 800 metrov v kravlu.