plavanje Katie Ledecky Tjaša Pintar

Nedelja, 30. 10. 2022, 9.52

svetovni pokal v plavanju, toronto

Izjemen svetovni rekord Američanke, Tjaša Pintar 13.

Tjaša Pintar | Tjaša Pintar je na tekmi svetovnega pokala v kanadskem Torontu v kratkih bazenih zasedla 13. mesto na 200 m prosto. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Slovenska plavalka Tjaša Pintar je na tekmi svetovnega pokala v kanadskem Torontu v kratkih bazenih zasedla 13. mesto na 200 m prosto. Dan prej je bila na 100 m mešano 15. Drevi jo čaka še nastop v kvalifikacijah na 100 m prosto. Je pa drugi dan tekmovanja v Torontu svetovni rekord dosegla Američanka Katie Ledecky na 1500 m.

Pintarjeva je za 13. mesto v kvalifikacijah plavala 1:59,35, s čimer je za dobro sekundo ostala brez finala. V njem je kasneje predstavnica Hongkonga Siobhan Bernadette Haughey slavila s časom 1:51,13 in ugnala Katie Ledecky (1:52,31) ter Avstralko Madison Wilson (1:53,49).

Pintarjeva je prvi dan s časom 1:01,54 končala na 15. mestu na 100 m mešano, v Torontu pa jo zadnji dan čaka še nastop na 100 m prosto.

Star rekord izboljšala za skoraj deset sekund

Prvo ime mitinga v Kanadi je zagotovo Katie Ledecky. V finalu na 1500 m je namreč 25-letna Američanka prejšnji svetovni rekord Nemke Sarah Wellbrock 15:18,01 iz Berlina 2019 popravila za skoraj deset sekund. Nova najboljša znamka zdaj znaša 15:08,24. Katie Ledecky je za deset sekund izboljšala prejšnji rekord. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Katie Ledecky je za deset sekund izboljšala prejšnji rekord. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Sedemkratna olimpijska in 19-kratna svetovna prvakinja je konkurenco v Torontu ugnala za več kot 40 sekund, saj je na drugem mestu končala Brazilka Beatriz Dizotti s časom 15:48,82.

Tjaša Pintar je sicer edina slovenska predstavnica na severnoameriški mini turneji, po Torontu se bodo plavalci merili še v ameriškem Indianapolisu prihodnji konec tedna. Plavalci so se na tej ravni tekmovanja v Severno Ameriko vrnili po 16 letih premora.