Urška Kuharič Živa Dvoršak

Petek, 23. 2. 2018, 19.25

Tkalec in Venta nekoliko popravila slovenski vtis

Živa Dvoršak | Foto Stanko Gruden, STA

Jagoda Tkalec in Kevin Venta sta na današnji mešani ekipni strelski tekmi z zračno pištolo na evropskem prvenstvu v madžarskem Györu osvojila 21. mesto. Slovenska strelska kombinacija je zadela 757 krogov, od tega Venta 381, Tkalčeva pa 376 krogov.

Pred njunim nastopom so na strelsko črto stopile še tri strelke in dva strelca z zračno puško. Na posamični ženski tekmi sta Urška Kuharič in Živa Dvoršak zadeli po 618,4 kroga ter osvojili 55. oziroma 56. mesto. Kuharičeva se je uvrstila pred Dvoršakovo zaradi boljše zadnje serije. Ormožanka je zadela 104,2, Ljubljančanka 103,7 kroga, tretja slovenska predstavnica Sonja Benčina pa je s skupno 615,2 kroga osvojila 73. mesto.

Moška preizkušnja z zračno puško se prav tako ni razpletla po slovenskih željah. Jakob Petelinek je zasedel 56. mesto, potem ko je zadel 616,7 kroga, drugi slovenski predstavnik Benjamin Jodl pa je s 612,4 kroga osvojil 63. mesto.

V soboto bosta na sporedu obe posamični tekmi z zračno pištolo, na kateri bodo poleg Tkalčeve in Vente nastopili še Majda Raušl, Denis Bola Ujčič, Sašo Stojak in Blaž Kunšek ter mešana ekipna tekma z zračno puško. Prvi slovenski par bosta tvorila Dvoršakova in Jodl, drugega pa Kuharičeva in Petelinek. V nedeljo so na sporedu ekipne preizkušnje z zračno puško in pištolo.