Strelstvo Robert Markoja Rajmond Debevec

Četrtek, 30. 5. 2024, 12.24

Evropsko prvenstvo v streljanju z malo- in velikokalibrskim orožjem, Osijek

Debevec pred Markojo na 50 metrov leže, zmaga v Slovaško

Rajmond Debevec | Rajmond Debevec je zasedel 30. mesto. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Rajmond Debevec je zasedel 30. mesto.

Na evropskem prvenstvu v streljanju z malo- in velikokalibrskim orožjem v Osijeku sta v streljanju s puško na 50 metrov leže nastopila Rajmond Debevec in Robert Markoja. Debevec je zasedel 30., Markoja pa 38. mesto. Zmagal je Slovak Patrik Jany.

Debevec je v šestih serijah skupno zadel 620,4, Markoja pa 617,6 kroga. Zmagovalec Jany je zbral 628,8 kroga. Drugo in tretje mesto sta zasedla Islandec Jon Thor Sigurdsson in Šved Jesper Johansson. Oba sta zadela po 627 krogov.

Debevec je na tem evropskem prvenstvu osvojil že naslov evropskega prvaka v streljanju s puško na 300 metrov leže, kar je do zdaj tudi edina slovenska medalja na tem tekmovanju.

V ženski konkurenci je na 50 metrov leže Urška Kuharič zasedla 22. mesto. Strelka iz Ormoža je zadela 623, 1 kroga. Z rezultatom 629, 7 kroga je zmagala je Čehinja Sara Karasova. Drugo mesto je osvojila predstavnica neodvisnih športnikov iz Rusije in Belorusije Darja Čupris, tretje pa Norvežanka Jenny Stene.