Denis Bola-Ujčič Jože Čeper Jagoda Tkalec Strelstvo

Sreda, 29. 5. 2024, 14.27

Evropsko prvenstvo z velikokalibrskim in malokalibrskim orožjem, Osijek

Slovenci brez finala

Jože Čeper | Jože Čeper je s 548 zadetimi krogi v kvalifikacijah zasedel 36. mesto med 39 tekmovalci. | Foto Daniel Novakovič/STA

Strelki Denis Bola-Ujčič in Jagoda Tkalec se na evropskem prvenstvu z velikokalibrskim in malokalibrskim orožjem v Osijeku v disciplini streljanja s pištolo na 25 metrov nista uvrstili v finale. Brez finala je v streljanju s hitrostrelno pištolo na isti razdalji ostal tudi Jože Čeper.

Čeper je s 548 zadetimi krogi v kvalifikacijah zasedel 36. mesto med 39 tekmovalci, s čimer je krepko zaostal za najboljšo šesterico, ki se bo ob 18. uri pomerila v finalu.

Precej oddaljeni od finala sta bili tudi strelki Denis Bola-Ujčič in Jagoda Tkalec, ki sta v kvalifikacijah zasedli 44. oz. 55. mesto. Bola-Ujčič je zadela 571 krogov, Tkalec pa 559.

Obe navedeni disciplini sta olimpijski, a je bilo že pred prvenstvom v Osijeku jasno, da bodo slovenski predstavniki le stežka izpolnili kvoto za nastop v Parizu.

Slednje včeraj z 28. mestom v trojnem položaju z malokalibrsko puško ni izpolnila niti Urška Kuharič, ki bi se na olimpijske igre lahko uvrstile le še preko uvrstitve na svetovni lestvici, na kateri trenutno zaseda 20. mesto. To bo dokončno znano po tekmah za svetovni pokal v Münchnu prihodnji petek.