Robert Markoja evropsko prvenstvo Strelstvo

Sobota, 25. 5. 2024, 15.51

Osijek, EP v streljanju z malokalibrskim in velikokalibrskim orožjem

Robert Markoja deseti s standardno puško na 300 metrov

Robert Markoja | Robert Markoja je na evropskem prvenstvu v Osijeku osvojil deseto mesto. | Foto Katja Kodba/STA

Robert Markoja je na evropskem prvenstvu v Osijeku osvojil deseto mesto.

Slovenski strelec Robert Markoja je na evropskem prvenstvu v streljanju z malokalibrskim in velikokalibrskim orožjem v Osijeku osvojil deseto mesto v disciplini standard puška na 300 metrov. Zadel je 581 krogov. Zmagal je Avstrijec Bernhard Pickl, ki je zadel deset krogov več od Markoje.

Avstrijec je s 591 zadetimi krogi izenačil lastni evropski rekord. Drugo mesto je zasedel Švicar Silvia Guignard Schnyder, tretje pa Šved Karl Olsson.

V omenjeni disciplini je v trojnem položaju nastopilo 22 strelcev. Markoja je kleče zadel 195, leže 198 in stoje 188 krogov. Gre sicer za neolimpijsko disciplino.

Slovenijo v Osijeku zastopa deset strelk in trije strelci. Osrednji cilj reprezentance je pridobitev olimpijske kvote, ki jo bodo v torek v disciplini malokalibrska puška trojni položaj na 50 metrov skušale priboriti Urška Hrašovec, Živa Dvoršak in Urška Kuharič.

Prav slednja naj bi imela glede na rezultate v zadnjem obdobju največje možnosti za preboj v Pariz, čeprav ne gre odpisati niti trikratne udeleženke olimpijskih iger Žive Dvoršak.