Nedelja, 30. 12. 2018, 13.44

UFC 232

Neustavljiva Brazilka v manj kot minuti opravila še z rojakinjo #video

1

Brazilska borka mešanih borilnih veščin Amanda Nunes – tista, ki je v pokoj poslala ameriško superzvezdnico Rondo Rousey – se je na turnirju UFC 232 znesla nad rojakinjo Cris Cyborg in ji odvzela naslov prvakinje peresne kategorije (do 66 kilogramov). Za zmago z nokavtom je potrebovala pičlih 51 sekund. Zmagovito se je v ring vrnil tudi ameriški dopinški grešnik Jon Jones.

Nunesova je dosegla 17. zmago v mešanih borilnih veščinah, deseto v UFC, kjer je sicer tudi prvakinja v bantamski kategoriji (do 61 kilogramov).

Takole je z nasprotnico opravila Nunesova:

Ronda Rousey
Sportal Po dveh brutalnih ponižanjih v ringu pristala na mehkem in udobnem #video

Zaradi Jonesa so se tepli v Kaliforniji

Jon Jones, nekdanji prvak lahke težke kategorije v UFC, je sinoči v Ingelwoodu v Kaliforniji premagal Šveda Alexandra Gustafssona in se ponovno polastil šampionskega pasu v tej kategoriji. Tega je osvojil že julija leta 2017, ko je premagal rojaka Daniela Cormierja, a je pozneje naslov izgubil, ker je padel na dopinškem testu.

Jones tudi pred turnirjem UFC 232 ni bil povsem čist, v njegovi krvi so našli "neznatno sled turinabola", ostanek prvotnega dopinškega prekrška, zato se je morala celotna prireditev iz Las Vegasa preseliti v Kalifornijo. V Nevadi so Jonesu prepovedali nastop.