Torek, 8. 4. 2025, 8.02
4 dni, 10 ur
Nalivi, 157 tornadov in hude poplave: v ZDA iščejo preživele #video
V osrednjem delu ZDA so se v ponedeljek nadaljevale hude poplave, ki so najbolj prizadele zvezno državo Kentucky, pa tudi dele Arkansasa, Indiane in Tennesseeja.
Od pretekle srede so zaradi močnega deževja, tornadov in poplav v ZDA našteli 23 smrtnih žrtev, poročajo ameriški mediji.
Nacionalna vremenska služba ZDA je od 30. marca naštela 157 tornadov, močne padavine pa so privedle do poplavljanja rek. Med žrtvami neviht so tudi otroci.
Neurja in poplave so povzročili prekinitve v oskrbi z elektriko in plinom na velikem območju od Teksasa na jugu do Ohia na severu države.
V ponedeljek je bilo v Kentuckyju zaprtih več kot 500 cest. Reševalci po poplavljenih ulicah mest s čolni iščejo in rešujejo preživele.