termometer

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.
termometer
Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.
termometer
Tri mesece in pol po tem, ko je 49-letnik z območja Kranja ugrabil avtobus Ljubljanskega potniškega prometa (LPP), potem ko so ga policisti pridržali, pa je umrl, obdukcijskega zapisnika še ni. Tako stoji tudi delo komisije, ki preiskuje pravilnost ukrepanja policistov v tem primeru.
V večernih urah 4. aprila letos je 49-letni P. Z. z območja Kranja na mestni liniji 6B Ljubljanskega potniškega prometa (LPP) prisilil voznika, da je zavil z običajne trase.
Enemu od sedmih potnikov je uspelo poklicati policijo, ta je tudi zahvaljujoč prisebnemu ravnanju voznika avtobusa – da bi pritegnil pozornost policijske patrulje, je prevozil rdečo luč –, vozilo prisilno ustavila in prijela storilca. A ta je nato med policijskim zaslišanjem omedlel ter pozneje kljub posredovanju policije in reševalcev umrl.
Povzetek dogajanja v spodnjem videoprispevku Planeta:
Po smrti osumljenca je sodišče v Ljubljani odredilo obdukcijo, ki pa je Inštitut za sodno medicino do danes še ni končal. Na policijski upravi Ljubljana so nam že v začetku maja, torej mesec dni po dogodku, dejali, da so sodišče zaprosili za zapisnik, a da so dobili odgovor, da tega še ni.
Na vprašanje, zakaj zapisnika še ni in ali je tako dolgo obdobje običajno za obdukcijo, nam je direktor inštituta Tomaž Zupanc odgovoril, da pojasnil o konkretnem postopku ne more dati. Dodal je le, da "primer s strokovne plati ni najenostavnejši" in da opravljajo določene preiskave. Za več pojasnil nas je napotil na sodišče, ki je naročnik obdukcije, a tudi na sodišču podrobnejših pojasnil ne dajejo.
Kot smo pisali v članku Štiri odprta vprašanja o ugrabitvi avtobusa LPP, naj bi obdukcija pokazala predvsem dvoje.
Direktorica Tatjana Bobnar je po aprilskem dogodku imenovala petčlansko komisijo policijskih uslužbencev, ki bodo preverjali pravilnost uporabe prisilnih sredstev.
Foto: STA ,
Ker ni zapisnika obdukcije, tri mesece in pol po dogodku stoji tudi delo komisije, ki jo je imenovala direktorica policije Tatjana Bobnar. Imenovanje komisije je zakonsko mogoče v primerih, ko osumljenec umre zaradi uporabe prisilnih sredstev, a tudi "za preveritev drugih primerov uporabe prisilnih sredstev ali drugih policijskih pooblastil".
Na vprašanje, kaj je ugotovila komisija, so nam zdaj z ljubljanske policijske uprave odgovorili naslednje:
"Policijska uprava Ljubljana še ne razpolaga z rezultati obdukcije, prav to pa je razlog, da komisija dela ne more nadaljevati oziroma končati, zato javnosti še ne moremo seznaniti z ugotovitvami komisije."
Komentarji
Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.
Ali želite prijaviti neprimeren komentar moderatorju?
Uspešno ste prijavili komentar.
Komentar je že prijavljen.