Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
25. 9. 2020,
15.21

Osveženo pred

4 leta, 1 mesec

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,70

2

Natisni članek

Natisni članek

kriminal pranje denarja črna kronika noad

Petek, 25. 9. 2020, 15.21

4 leta, 1 mesec

32-letni Srb osumljen pranja denarja

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,70

2

slovenska policija | Fotografija je simbolična. | Foto Siol.net

Fotografija je simbolična.

Foto: Siol.net

Koprski kriminalisti so zoper 32-letnega državljana Srbije, ki živi v Italiji, podali kazensko ovadbo zaradi utemeljenega suma storitve kaznivega dejanja pranja denarja. Moški je v letih 2013 in 2014 iz Italije na osebni bančni račun, ki ga je odprl v Sloveniji v poslovalnici banke v Kopru, skupaj prejel 250 tisoč evrov.

Osumljenec je denar takoj po prejemu dvigoval v gotovini ter s tem skušal zakriti njegov nezakonit izvor. S kriminalistično preiskavo so na policiji namreč ugotovili, da je denar, ki ga je osumljeni prejel na bančni račun v Sloveniji, izviral iz kaznivih dejanj davčnih utaj, storjenih v Italiji, so danes sporočili iz koprske policijske uprave. Za kaznivo dejanje pranja denarja je sicer zagrožena kazen zapora do osmih let.

Pariz
Novice Teroristični napad v Parizu: policija prijela sedem ljudi #foto #video

Odprejo bančne račune, prek katerih perejo denar od kaznivih dejanj v tujini

Na Policijski upravi Koper vsako leto sicer obravnavajo primere sumljivih bančnih transakcij in kaznivih dejanj pranja denarja, katerih storilci so največkrat državljani Italije in drugi tuji državljani, ki v Sloveniji odprejo bančne račune, prek katerih perejo denar iz tako imenovanih predhodnih kaznivih dejanj, storjenih v tujini. Preiskovanje teh kaznivih dejanj je dolgotrajno in zapleteno, saj so slovenski kriminalisti pri zbiranju dokazov odvisni od sodelovanja in pomoči tujih policij, kar oteži in podaljša preiskave.

Koprski kriminalisti so v letošnjem letu na pristojna državna tožilstva za kazniva dejanja pranja denarja podali štiri kazenske ovadbe ter pet poročil, in sicer v primerih, ko jim ni uspelo zbrati dokazov o tako imenovanem predhodnem kaznivem dejanju, iz katerega naj bi izhajal oprani denar, so po poročanju STA še pojasnili na policiji.

Ne spreglejte