Mark Škulj Boštjan Avbelj Rim evropsko prvenstvo reli

Sreda, 12. 7. 2023, 9.40

Evropsko prvenstvo v reliju

Reli za EP: proti Rimu tokrat kar dve slovenski posadki

Boštjan Avbelj | Foto osebni arhiv

Na reliju za evropsko prvenstvo v Rimu bosta nastopili slovenski posadki Avbelj-Andrejka (škoda fabia rally2) in Škulj-Šumer (opel corsa rally4).

Prijavo in udeležbo na naslednjem reliju za evropsko prvenstvo, ki bo konec meseca v okolici Rima, sta potrdili dve slovenski posadki. Na dirko se vračata Boštjan Avbelj in Damijan Andrejka (škoda fabia rally2), saj se v Rimu nadaljuje tudi letošnje absolutno italijansko državno prvenstvo (CIR). Od zadnjega nastopa v CIR je Avbelj dirkaške kilometre in pokale zbiral na relijih prvenstva IRC, kjer brani naslov prvaka. Avbelj in Andrejka sta na reliju za EP v Rimu vozila že leta 2020.

Debi na evropskem prvenstvu pa čaka tudi Marka Škulja in Pio Šumer (opel corsa rally4), ki se bosta predstavila v konkurenci mladinskega evropskega prvenstva. Predstava na reliju Casentino je bila dobra spodbuda pred potjo v Rim.

Reli Roma Capitale bo imel 13 hitrostnih preizkušenj v skupni dolžini 189,5 kilometra.

Pretekli konec tedna uspehi na reliju Casentino

Avbelj je bil pretekli konec tedna drugi na reliju Casentino v Italiji, ki je štel za prvenstvo IRC. Hitrejši je bil le Francoz Lefebvre (citroen C3 rally2), Avbelj pa je zmagal v razvrstitvi IRC.

Škulj in Šumerjeva sta se v razredu Rally4 prav na zadnji preizkušnji zavihtela na skupno drugo mesto, in to le za 0,9 sekunde. Škulj je bil tudi drugi skupno v pokalu Mitropa in prvi v dvokolesno gnani konkurenci.

Posadka Rončel-Kavčič (peugeot 208 rally4) je bila v tem razredu osma, dve minuti in 42 sekund za Škuljem.

Na zadnji hitrostni preizkušnji se je posadka Čendak-Markežič (renault clio rally5) prebila na drugo mesto v razredu Rally5, prednost pred tretjeuvrščenim je bila 2,1 sekunde, zaostanek za zmagovalcem pa 17,3 sekunde. To je za Čendaka letos najboljši rezultat v Italiji.

V cilju tudi so bili posadka Franetič-Stopar (peugeot 208 R2) in Rebeka Kobal, sovoznica Mirsadu Guzinu (subaru impreza).

Mark Škulj reli | Foto: Aljaž Jež Foto: Aljaž Jež