Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
15. 7. 2013,
12.53

Osveženo pred

8 let, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

bonton žvečilni gumi

Ponedeljek, 15. 7. 2013, 12.53

8 let, 8 mesecev

Brez glasnega žvečenja in balončkov, prosim

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Za vse obstaja primeren čas in kraj, tudi za žvečenje žvečilnega gumija.

Morda se zdi pikolovsko, a zaradi malenkosti, kot je žvečilni gumi, lahko o sebi dajete povsem napačen vtis. Res je, da se predvsem po jedi prileže usta osvežiti z ostrim okusom mentola, sploh če nimamo možnosti, da bi si umili zobe. A meja med diskretnim in "kravjim" žvečenjem je jasna, prav tako kot je jasno, da si v nekaterih primerih žvečenja preprosto ne moremo privoščiti.

Nikoli pred občinstvom Če je vaše delo povezano z ljudmi, pa naj bo to delo za okencem ali govor pred celo dvorano, se žvečilnim gumijem izogibajte. Predstavljajte si, da stranki svetujete pri najemu posojila, ob tem pa žvečite sendvič – ne preveč profesionalno, kajne?

Zaprite usta Tako kot hrano tudi žvečilni gumi žvečite z zaprtimi usti, da ne bo vaša bližnja in daljna okolica poslušala zvokov, ki prihajajo iz vaših ust. Glasni cmokači se običajno niti ne zavedajo, kako moteči so lahko, zato se naslednjič med žvečenjem poslušajte. Morda boste presenetili sami sebe.

Pokanje balončkov Če niste ravno petletnik, postavljanje rekordov v velikosti balončkov in glasnosti njihovih pokov ne spada v skoraj nobeno družabno situacijo. Razne jezične in ustne akrobacije, ki jih izvajate z žvečilnim gumijem, zadržite za priložnosti, ko ste sami ali z ljudmi, za katere ste prepričani, da jih ne motijo.

Žvečite varno V nekaterih situacijah je lahko žvečilni gumi resnično nevaren, predvsem če ste fizično aktivni, plešete ali pojete. Ne tvegajte dušenja z rožnato gumo, ampak jo raje prihranite za pozneje.

Kako se ga znebiti? Ko vam je žvečenje presedlo, žvečilnega gumija nikar ne odvrzite kar na tla, saj bo karma zagotovo poskrbela, da se vam bo kakšen kmalu prilepil na podplat. Zavijte ga v kos papirja in odvrzite v koš.

V gostinskih lokalih žvečilnih ne mečite v pepelnike, saj je njihovo odstranjevanje prava nočna mora. Prav tako jih ne shranjujte "za pozneje" na robu krožnika. Natakarja prosite za papirnat prtiček in žvečilni gumi zavijte vanj, po jedi pa si privoščite svežega. Diskretno, seveda.

Ne spreglejte