Urška Pribošič zimske olimpijske igre Peking 2022 zimske olimpijske igre Peking 2022 Peking 2022

Nova Zelandija ima prvo zlato kolajno v zgodovini

2

Sadowski Synnot | Zoi Sadowski Synnot  | Foto Reuters

Zoi Sadowski Synnot

Deskarka Zoi Sadowski Synnott je zmagala v finalu snežnega parka. V zaključku je bila za zgodovinsko prvo zlato kolajno na zimskih olimpijskih igrah za Novo Zelandijo boljša od Američanke Julie Marino.

Peter Prevc
Sportal Prevcu do kolajne zmanjkalo pol točke, smukači brez tekme

Dvajsetletna Zoi Sadowski Synnot je vodstvo prevzela z zadnjim skokom za končni rezultat 92,88, kar je bilo 3,2 točke več od Julie Marino. Bron je osvojila Tess Coady iz Avstralije s 84,15 točke.

Olimpijska prvakinja iz Pjongčanga pred štirimi leti in Sočija leta 2014 Jamie Anderson iz ZDA je končala precej za vodilnimi, z 60,78 točke je osvojila deveto mesto.

Sadowski Synnot | Foto: Reuters Foto: Reuters Z zmago je v Avstraliji rojena Sadowski Synnot Novi Zelandiji prideskala prvo zlato odličje na zimskih olimpijskih igrah. Doslej je država v svoji zbirki zimskih olimpijskih odličij imela namreč samo eno srebro in dve bronasti, vključno z bronom, ki ga je tokratna zmagovalka osvojila v pred štirimi leti v Južni Koreji.

Slovenijo je v disciplini slopestyle zastopala Urša Pribošič, ki je v sobotnih kvalifikacijah zasedla 24. mesto med 28 uvrščenimi in se ni uvrstila v današnji finale najboljše dvanajsterice.