termometer

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.
termometer
Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.
termometer
V sredo je na olimpijskih igrah v Pekingu na sporedu ekipni šprint v teku na smučeh, na katerem Anamarija Lampič in Eva Urevc nista izpolnili pričakovanj. Slovenki sta v polfinalu zasedli sedmo mesto in tako že končali tekmovanje. V polfinalu sta v moškem delu obstala tudi Miha Šimenc in Vili Črv.
Foto: Anže Malovrh/STA
Anamarija Lampič in Eva Urevc sta na ekipni tekmi, ki poteka v klasičnem šprintu, iskali novo priložnost za vrhunski rezultat, a se je nastop slovenske ekipe končal že v polfinalu. Naši tekmovalki sta v svoji skupini končali na 7. mestu, na koncu sta pristali na 14. mestu. Proga je bila zelo specifična in daljša, kot je to v navadi. To našima tekmovalkama ni najbolj ustrezalo.
Predvsem Eva Urevc je že pred olimpijskimi igrami plačala visok davek, saj se je okužila z novim koronavirusom. Zaradi tega je manj trenirala, zapletlo pa se je tudi ob prihodu v Peking. Kitajski testi so ji namreč kazali, da je še vedno pozitivna. Zaradi tega se je morala še kar nekaj časa ravnati po protokolu bližnjega stika.
Smuči niso najbolje tekle niti Anamariji Lampič, ki je sicer na desetkilometrski distanci tekmovala zelo dobro (17. mesto), medtem ko je v šprintu zaostala za svojimi pričakovanji. Tam je tekmovanje končala na 12. mestu.
Eva Urevc, ko je morala biti na OI zaprta v sobi.
Foto: Instagram & Imdb
"Jaz sem vesela, da sva sploh štartali. Torej, da sva sploh dobili priložnost. Moram se zahvaliti Evi, ker se je tako potrudila. Proga je res brutalna in Evi dam lahko le kapo dol, ker sem videla, da se je trudila," je po tekmi za nacionalno televizijo povedala Lampičeva, ki je med drugim dejala, da ji bila današnja preizkušnja bolj ekipna distanca, kot pa ekipni šprint.
"Imela sem krče po celem telesu, tako da sem v drugi predaji komaj prišla v cilj. Sva preživeli," pa je po tekmi povedala Urevčeva in tudi ona dodala, da to vsekakor ni bila šprinterska proga.
V ekipnem šprintu sta na koncu slavili Nemki, srebro je šlo na Švedsko, bron pa v Rusijo.
V drugi polfinalni skupini sta bili najhitrejši Rusinji Julija Stupak in Natalija Neprjajeva (23:00:47). Drugi sta bili Finki Kerttu Niskanen in Krista Paemakoski, tretji pa eni glavnih favoritinj, Švedinji Jonna Sundling in Maja Dahlqvist. Po mestih sta se naprej prebili še Norvežanki Tiril Udnes Wng in Maiken Caspersen Falla.
V moškem delu sta v ekipnem šprintu slovenske barve branila Miha Šimenc in Vili Črv. Naša predstavnika sta tekmovala v prvi polfinalni skupini in solidno opravila svoj nastop, saj sta bila osma. Skupno je to pomenilo 16. mesto. A tudi Šimenc in Črv s tem mestom nista prišla v finale. V moški konkurenci so na koncu zmagali Norvežani, drugi so bili Finci, tretji pa Rusi.
"Odkrito povedano sva si želela v finale. Imela sva povsem realne možnosti, toda na tej progi nikoli ne veš, kdaj si dal morebiti odstotek preveč, kar plačaš kasneje. Mogoče naju je malo zmanjkalo v zadnji predaji. Če bi obdržal priključek, bi se potrudil, ostal zraven do konca in sprintal, ampak dala sva svoj maksimum in to je to, kar sva v tem trenutku sposobna," je za STA povedal Šimenc, z Janezom Lampičem 19. na ekipnem sprintu na prejšnjih OI v Južni Koreji.
Debitant na OI Vili Črv je bil z nastopom delno zadovoljen. Vedel je, da bodo najmočnejše reprezentance v drugi polovici "privile" ritem.
"To se je res zgodilo in takrat se je naredila odločilna selekcija. Do takrat sva se še nekako držala. Sam sem preveč energije potrošil v iskanju pozicije ter mogoče tekel na zunanji strani, saj je bilo praktično nemogoče priti v skupino, da bi s tem privarčeval nekaj moči. Mogoče sem tam pustil malenkost preveč energije, kar se je poznalo v zadnjem krogu," je še za STA nastop strnil Črv.
* Izidi, ekipni sprint:
-ženske:
1. Katharina Hennig, Victoria Carl (Nem) 22:09,85
2. Maja Dahlqvist, Jonna Sundling (Šve) +0,17
3. Julija Stupak, Natalija Neprjajeva (Rok) 0,71
4. Kerttu Niskanen, Krista Parmakoski (Finska) 3,86
5. Rosie Brennan, Jessica Diggins (ZDA) 12,93
6. Teresa Stadlober, Lisa Unterweger (Avt) 45,40
7. Laurien van der Graaff, Nadine Faehndrich (Švi) 52,24
8. Tiril Udnes Weng, Maiken Caspersen Falla (Nor) 1:05,43
9. Izabela Marcisz, Monika Skinder (Pol) 1:38,16
10. Melissa Gal, Lena Quintin (Fra) 1:55,07
-moški:
1. Erik Valnes, Johannes Hoesflot Klaebo (Nor) 19:22,99
2. Iivo Niskanen, Joni Maki (Fin) +2,46
3. Aleksander Boljšunov, Aleksander Terentjev (Rok) 4,29
4. William Poromaa, Oskar Svensson (Šve) 15,06
5. Antoine Cyr, Graham Ritchie (Kan) 22,31
6. Francesco de Fabiani, Federico Pellegrino (Ita) 25,43
7. Hugo Lappalus, Richard Jouve (Fra) 35,38
8. Jonas Baumann, Jovian Hediger (Švi) 41,36
9. Ben Ogden, James Clinton Schoonmaker (ZDA) 1:05,08
10. Michael Föttinger, Benjamin Moser (Avt) 1:52,01
Komentarji
Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.
Ali želite prijaviti neprimeren komentar moderatorju?
Uspešno ste prijavili komentar.
Komentar je že prijavljen.