Sobota, 27. 2. 2021, 12.51

Val di Fassa, smuk (ženske)

Na vrhu brez sprememb, Ilka znova razočarana

2

Ilka Štuhec | Ilka Štuhec je zaostala 2,02 sekunde in osvojila 20. mesto. | Foto Guliverimage

Ilka Štuhec je zaostala 2,02 sekunde in osvojila 20. mesto.

Švicarka Lara Gut-Behrami je v Val di Fassi v Italiji dobila še drugi smuk za svetovni pokal v dveh dneh. To je njena že četrta zaporedna zmaga v svetovnem pokalu v alpskem smučanju. Ilka Štuhec je preizkušnjo končala na 20. mestu, Maruša Ferk pa je ostala izven trideseterice najboljših.

Tudi drugi zaporedni smuk v Val di Fassi je postregel z enakim razpletom. Znova je na najvišji stopnički stala vodilna v seštevku skupnega pokala Švicarka Lara Gut-Behrami, druga je bila njena rojakinja Corinne Suter (+0,32), tretja pa Nemka Kira Weidle (+0,68).

Ilka Štuhec je tako kot v petek zaostala za najboljšimi. Z zaostankom 2,02 sekunde je petkovemu 26. mestu dodala še 20. izid.  Maruša Ferk je na 34. mestu (+3,26) ostala brez točk svetovnega pokala.

Švicarka je v izvrstni formi. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Švicarka je v izvrstni formi. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

29-letna Gut-Behramijeva je dosegla 32. zmago na tekmah za svetovni pokal in enajsto v kraljevski disciplini alpskega smučanja. Ponuja pa se ji pravzaprav idealna priložnost za hat-trick zmag na tem prizorišču v dolini Fassa. Švicarka je v Val di Fassi vložila tudi uradno kandidaturo za še drugi veliki kristalni globus v karieri po letu 2016. V skupnem seštevku svetovnega pokala namreč vodi z izkupičkom 1.147 točk, prejšnja vodilna, Slovakinja Petra Vlhova, ki je bila danes 12., zaostaja 107 točk.

V nedeljo bo na prelazu San Pellegrino na sporedu še superveleslalom.