Ana Bucik Meta Hrovat alpsko smučanje Evropski Pokal

Alpsko smučanje, Hasliberg, evropski pokal

Slovenkam dvakrat stopničke na evropskem pokalu

Meta Hrovat Sljeme | Meta Hrovat je bila druga. | Foto Reuters

Meta Hrovat je bila druga.

Slovenska ženska smučarska reprezentanca v tehničnih disciplinah je, ker je v svetovnem pokalu na sporedu hiter konec tedna, nastopila v evropskem pokalu. V Švici se je na drugi slalomski tekmi v Haslibergu Meta Hrovat uvrstila na drugo mesto, uspeh pa je s tretjim mestom dopolnila Ana Bucik.

Na prvi tekmi v Haslibergu je bila najboljša Maruša Ferk na 15. mestu, do točk za evropski pokal pa je prišla še Neja Dvornik, ki je bila 18.

Drugi slalom je bil za Slovenke uspešnejši, Hrovatovi se je zmaga izmuznila za vsega 12 stotink sekunde. Prehitela jo je Italijanka Martina Peterlini. Bucikova pa je za zmagovalko zaostala 48 stotink. Do točk je drugi dan prišla še Andreja Slokar, ki je bila 27.