Eva Urevc Anja Mandeljc Jessie Diggins Miha Ličef Tour de Ski Harald Ostberg Amundsen

Tour de Ski, 3. etapa

Premoč Norvežanov in Jessie Diggins, čast Slovenije rešuje Anja Mandeljc

Harald Ostberg Amundsen |  Harald Ostberg Amundsen | Foto Reuters

Harald Ostberg Amundsen

Norvežan Harald Östberg Amundsen je zmagovalec 20-kilometrske novoletne zasledovalne preizkušnje smučarjev tekačev v Dobbiacu na Južnem Tirolskem, v ženski konkurenci je zmagala Američanka Jessie Diggins. Slovenija je ostala brez zadnjega predstavnika v moški konkurenci, saj je Miha Ličef odstopil. Anja Mandeljc se je uvrstila na 37. mesto, Eva Urevc pa zaradi bolezni ni štartala in končala turnejo.

Miha Ličef, Planica 2023
Sportal Tudi pri moških finsko slavje, Ličef daleč od točk, Gros odstopil

Harald Östberg Amundsen je pred dnevom premora z zmago prevzel tudi zlato majico vodilnega na Tour de Ski. Drugi je zdaj zmagovalec silvestrske preizkušnje Norvežan Erik Valnes, ki je zaostal 32,9 sekunde. Norveško skupinsko sliko na zmagovalnem odru pod Dolomiti je s tretjim mestom zagotovil Jan Thomas Jenssen, ki je dobil šprint zasledovalne skupine. Edini preostali Slovenec na turneji Miha Ličef je odstopil.

Jessie Diggins  | Foto: Reuters Jessie Diggins Foto: Reuters V ženski konkurenci se vrstni red z druge etape ni spremenil. Američanke Jessie Diggins ni ujela nobena od tekmic. Nemka Victoria Carl je v cilju zasledovanje v Dobbiacu oziroma Toblachu zaostala 46,5 sekunde, tretje Švedinja Linn Svahn pa 48,2 sekunde. Edina preostala Slovenka na turneji Anja Mandeljc je končala na 37. mestu in ime šest minut in 17,1 sekunde zaostanka. Eva Urevc zaradi bolezni ni štartala in tako predčasno končala novoletno turnejo.

V sredo se bo Tour de Ski nadaljeval v Švici, s šprintom v Davosu.