Nedelja, 3. 12. 2023, 12.47

5 mesecev

nordijska kombinacija (m), lillehammer,

Zmagoviti niz Riiberja se nadaljuje, Slovenca brez točk

Jarl Magnus Riiber | Jarl Magnus Riiber je zmagal na četrti tekmi zapored. | Foto Reuters

Jarl Magnus Riiber je zmagal na četrti tekmi zapored.

Norvežan Jarl Magnus Riiber je zmagovalec tekme nordijskih kombinatorcev za svetovni pokal v Lillehammerju. Riiber, ki je zmagal še četrtič zapovrstjo, je za 33,8 sekunde ugnal Avstrijca Johannesa Lamparterja. Slovenca Vid Vrhovnik (+ 4:43,1) in Gašper Brecl (+ 5:17,7) sta ostala brez točk na 41. oziroma 43. mestu.

Tretji je bil na koncu Norvežan Joergen Graabak (+ 36,5), ki je v ciljnem sprintu ugnal rojaka Jensa Luraasa Oftebroja (+ 36,5).

Riiber je bil tudi na veliki skakalnici v Lillehammerju razred zase, s 141 m je imel po skoku 55 sekund prednosti pred Lamparterjem, ki je skočil 135 m. Brecl je s 117 m zasedal 31. mesto s 3:34 minute zaostanka, skok se ni posrečil niti Vrhovniku, ki je imel s 108 m na 46. mestu 4:42 minute zaostanka za vodilnim.

Po četrtini proge je Brecl tekel na 35. mestu, Vrhovnik deset mest za njim, na polovici pa ju je ločilo še 26 sekund na 40. in 42. mestu. V cilju je bil prvi Vrhovnik na 41. mestu, več kot pol minute pred Breclom, ki je bil 43. Vrhovnik je prvič v tej sezoni ostal brez točk svetovnega pokala.

Svetovni pokal se bo čez dva tedna nadaljeval v avstrijskem Ramsau.