Ruka, nordijska kombinacija

Riiber zmagal drugič zapovrstjo, Vrhovnik 30.

Jarl Magnus Riiber | Jarl Magnus Riiber nadaljuje s prevlado v nordijski kombinaciji. | Foto Guliverimage

Jarl Magnus Riiber nadaljuje s prevlado v nordijski kombinaciji.

Norvežan Jarl Magnus Riiber je v Ruki dobil še drugo zaporedno tekmo svetovnega pokala nordijskih kombinatorcev. Po sobotni klasični tekmi je bil najboljši tudi v obračunu s skupinskim startom, predvsem zaradi izjemnega skoka, dolgega 153,5 metra, je imel več kot 21 točk prednosti pred spet drugouvrščenim Johannesom Lamparterjem.

Za Avstrijcem, lanskim zmagovalcem svetovnega pokala, se je uvrstil njegov rojak Stefan Rettenegger.

Še tretjič letos se je med dobitnike točk uvrstil Vid Vrhovnik, tokrat je zasedel 30. mesto. Spet je bil precej boljši v teku, po katerem je zasedal 22. mesto. Najhitrejši v teku je bil Nemec Vinzenz Geiger. Daleč od točk je bil spet Gašper Brecl, zasedel je 47. mesto.

Svetovni pokal se bo prihodnji konec tedna nadaljeval v norveškem Lillehammerju, kjer bodo sezono začele tudi nordijske kombinatorke.