Andreja Slokar Ana Bucik Meta Hrovat Tina Robnik Mikaela Shiffrin Mikaela Shiffrin Linz veleslalom

Torek, 28. 12. 2021, 14.23

Lienz, veleslalom (Ž)

Francoska veselica v Lienzu, mešani občutki za Meto Hrovat

4

Tessa Worley | Francozinja Tessa Worley je v Lienzu nastopila s štartno številko 1 in osvojila prvo mesto. | Foto Guliverimage

V Lienzu je bila v veleslalomu, na predzadnji ženski tekmi svetovnega pokala v tem koledarskem letu, najhitrejša Tessa Worley. Na stopničke sta se ob odsotnosti Američanke Mikaele Shiffrin, ki je ni v Avstriji zaradi okužbe s covid-19, uvrstili še Slovakinja Petra Vlhova in Švedinja Sara Hector, za najboljšo slovensko uvrstitev pa je poskrbela Meta Hrovat. Po prvem teku je bila šesta, na koncu pa je zasedla deseto mesto. Ana Bucik je osvojila 16. mesto, tretja slovenska finalistka Andreja Slokar pa je po odstopu ostala brez točk.

Sportal Slaba novica je doletela tudi Mikaelo Shiffrin

Predzadnja preizkušnja alpskih smučark za svetovni pokal leta 2021 je minila v znamenju Tesse Worley. Francozinji je po žrebu pripadla čast, da s številko 1 odpre veleslalomsko tekmo. Izkoristila je ugodno štartno številko, se izkazala in postavila najhitrejši čas, ki ga v nadaljevanju ni izboljšala prav nobena tekmica.

Na stopničke so se povzpele Francozinja, Slovakinja in Švedinja. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Na stopničke so se povzpele Francozinja, Slovakinja in Švedinja. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Francozinja že pri 15 veleslalomskih zmagah

Tessa Worley je nastopila s številko 1 in osvojila prvo mesto, podobna "usoda" pa je doletela tudi najboljšo Slovenko, saj je Meta Hrovat s številko 10 na koncu zasedla prav deseto mesto. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Tessa Worley je nastopila s številko 1 in osvojila prvo mesto, podobna "usoda" pa je doletela tudi najboljšo Slovenko, saj je Meta Hrovat s številko 10 na koncu zasedla prav deseto mesto. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko V prvem teku se ji je najbolj približala Švedinja Sara Hector, ki je nato v finalu zdrsnila na tretje mesto in šestič v karieri stala na zmagovalnem odru, na drugo mesto pa se je povzpela Slovakinja Petra Vlhova.

Worleyjeva je na koncu premagala Vlhovo za 30 stotink sekunde in se razveselila prve zmage v tej sezoni, skupno v karieri pa že 15. S tem je med smučarkami, ki nastopajo v tej sezoni, prevzela prvo mesto na seznamu tekmovalk z največjim številom veleslalomskih zmag. Francozinja jih ima po novem 15, Američanka Mikaela Shiffrin, ki v Lienzu zaradi okužbe s covid-19 ni tekmovala, pa ostaja pri 14.

Za najboljšo slovensko uvrstitev je poskrbela Meta Hrovat. Osvojila je deseto mesto in poskrbela za drugo uvrstitev med najboljših deset v tej sezoni, ki jo je začela s šestim mestom na ledeniški uverturi v Söldnu, nato je dvakrat odstopila, v Lienzu pa zaostala za devetimi tekmicami. Po prvi vožnji se je spogledovala še z vidnejšim uspehom, saj je zasedala visoko šesto mesto in za vodilno Francozinjo zaostajala zgolj 54 stotink sekunde. V finalu je v zgornjem delu proge storila napako, s katero je pokvarila uvrstitev. Na koncu je za zmagovalko zaostala dobro poldrugo sekundo in tekmo sklenila na repu najboljše deseterice.

"Prvi tek sem odpeljala tako, kot sem si zamislila. V drugem teku pa sem želela še nekaj več in sem naredila kar nekaj napak, tako da je bila vožnja precej raztreščena. Proga v drugem teku je bila zelo hitra in je bilo treba ves čas biti pred njo. Z gibanjem sem malce zaostala. Proga me je prehitela, naredila sem napako. Prva vožnja je bila danes v redu, prišla sem do cilja, kar je najpomembneje. Zdaj me čaka še kar nekaj pomembnih tekem, gremo naprej," je po desetem mestu v Lienzu poudarila Hrovatova.

Meta Hrovat je na prvem nastopu v Lienzu s številko 10 zaostala le za petimi tekmicami, v finalu pa zdrsnila na rob najboljše deseterice. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Meta Hrovat je na prvem nastopu v Lienzu s številko 10 zaostala le za petimi tekmicami, v finalu pa zdrsnila na rob najboljše deseterice. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Nastop v finalu sta si zagotovili tudi Ana Bucik in Andreja Slokar, točke pa je po finalu, kjer je progo postavil slovenski trener Sergej Poljšak, osvojila le Bucikova, ki je pristala na 16. mestu. Slokarjeva je po padcu ostala brez uvrstitve in novih točk za svetovni pokal.

"Za nami je še ena tekma veleslaloma, ki je bila precej drugačna od tistih v Courchevelu. Drugačen je bil tudi sneg, pa tudi postavitev, ki se je zelo razlikovala med prvim in drugim tekom. S prvim tekom nisem zadovoljna, sploh do sredine proge je bilo premalo ritma. V takih postavitvah imam še kar nekaj težav. V drugo je bilo boljše, bilo je še nekaj napak. Dosegla sem nov lep rezultat, kar je dobra popotnica za jutrišnji slalom," se je Bucikova razveselila 16. mesta, s katerim si je okrepila samozavest pred sredinim slalomom.

Tina Robnik, ki se vrača po izpahu rame, in Neja Dvornik sta v prvem teku zaostali za najboljšo trideseterico.

7. Camille Rast (Švi) 2:05,29
8. Mina Fuerst Holtmann (Nor) 2:05,31