Thermometer Blue 0,46

Julia Simon Polona Klemenčič Anamarija Lampič Anamarija Lampič biatlon Oberhof

Sobota, 6. 1. 2024, 15.25

Oberhof, zasledovanje (ž)

Lampičeva spet letela po progi in grešila na strelišču, Klemenčičeva se je mučila

Anamarija Lampič | Anamarija Lampič je zadržala 19. mesto s sprinta. | Foto Guliverimage

Anamarija Lampič je zadržala 19. mesto s sprinta.

Francoska biatlonka Julia Simon (31:45,2/2) je osvojila prvo mesto na zasledovalni preizkušnji na 10 km za svetovni pokal v nemškem Oberhofu. Druga je bila njena rojakinja Justine Braisaz-Bouchet (+18,9/3), tretja pa Norvežanka Ingrid Landmark Tandrevold (+44,4/2).

Na tekmi sta nastopili dve Slovenki: Anamarija Lampič (+2:59,6/7) je zasedla 19., Polona Klemenčič (+3:39,9/3) pa 33. mesto.

Lampičeva je prvič na zasledovalnih tekmah zadržala svoj položaj s sprinta. Spet je bila izjemno hitra na progi, saj je imela najboljši čas med vsemi, žal pa je morala kar v sedem kazenskih krogov (2,2,1,2), kar je bilo dovolj, da ni izgubila nobenega mesta. Polona Klemenčič je zgrešila le trikrat (1,1,0,1), a je bila nekoliko počasnejša v smučini in je nazadovala na 33. mesto.

Lampičeva se je počutila odlično, Klemenčičeva se je mučila

"Moje prvo zasledovanje, na katerem sem zadržala svoje mesto in sem zelo vesela. Na progi sem se počutila odlično in mi je šlo veliko bolje. Škoda se mi zdi prvega streljanja, kjer sem prišla bolj z rezervo in bi bilo lahko bolje, kot dve napaki. Tudi na zadnjem postanku sem bila bolj nervozna, ker sem vedela, da se borim za visoka mesta. Nato sem dva kazenska kroga odtekla res hitro in šla v lov za ostalimi.  Na koncu 19. mesto in sem zadovoljna," je za Smučarsko zvezo Slovenije tekmo povzela najboljša Slovenka.

Polona Klemenčič je bila manj zadovoljna: "Trenutno se tekaško ne počutim dobro in sem se mučila od samega začetka, tako da ta tekma ni bila po mojih željah. Strelsko sicer zelo soliden nastop, a vem, da sem vsaj en strel zgrešila zaradi svoje napake."

Izjemen preboj z desetega mesta do zmage je uspel Francozinji Julii Simon, ki je za 19 sekund prehitela rojakinjo in včerajšnjo zmagovalko Justine Braisaz-Bouchet. Tretja je bila Ingrid Landmark Tandrevold, ki je napredovala celo s 17. mesta.

V nedeljo v Oberhofu sledita še klasični štafetni preizkušnji.