Fis odpovedala še svoja zadnja dogodka sezone

0,02

termometer

Kevin Drury
Kevin Drury je zmagovalec svetovnega pokala v smučarskem krosu. Foto: Getty Images

Mednarodna smučarska zveza (Fis) je zaradi pandemije novega koronavirusa odpovedala tekme svetovnega pokala v smučarskem krosu v Veysonnazu ta konec tedna in v smučanju v snežnem parku v Silvaplani, ki bi morale biti med 19. in 21. marcem.

Fis se je za ta korak odločila po tem, ko so v Švici sprejeli poostrene ukrepe zoper širjenje omenjenega virusa.

To pomeni, da sta odpovedana še zadnja dogodka pod okriljem Fis v tej sezoni.

Filip Flisar je sezono smučarskega krosa zaradi poškodbe končal že prej, skupno pa je na 31. mestu v tej disciplini. Prvo mesto je osvojil Kanadčan Kevin Drury pred Švicarjem Ryanom Regezom in rojakom Bradyjem Lemanom.

Pri dekletih je v smučarskem krosu slavila Švedinja Sara Naeslund pred Švicarko Fanny Smith in Kanadčanko Marielle Thompson.ž