Nove Mesto Rok Tršan Anton Vidmar Alex Cisar Johannes Thingnes Boe

Sobota, 4. 3. 2023, 14.45

NOVO MESTO, ZASLEDOVALNA PREIZKUŠNJA (M)

Johannes Thingnes Bö vnovič nepremagljiv, Cisar 25.

Johannes Thingnes Bö | Johannes Thingnes Bö je zmagovalec tudi zasledovalne preizkušnje . | Foto Guliverimage

Johannes Thingnes Bö je zmagovalec tudi zasledovalne preizkušnje .

Norveški zvezdnik Johannes Thingnes Bö je zmagovalec tudi zasledovalne preizkušnje za svetovni pokal v češkem Novem Mestu. Z eno zgrešeno tarčo je po 12,5 km premagal svojega brata Tarjeija Böja, tretje mesto je osvojil Šved Martin Ponsiluoma. Najboljši Slovenec je bil Alex Cisar na 25. mestu.

Alex Cisar je preizkušnjo začel kot 41. po četrtkovi sprinterski tekmi in se po dobrem strelskem nastopu, zgrešil je le eno od 20 tarč, pomaknil 16 mest višje in za zmagovalcem zaostal 3:30,5 minute. S tem je osvojil 16 točk za svetovni pokal. "To je čar zasledovanja, da z dobrim streljanjem lahko napreduješ. Tako tudi jaz lahko dobro pokažem svojo močnejšo plat biatlona, ki je prav dobro streljanje. V teku se lahko malce 'šlepam' in vseeno dosti napredujem. To se je danes pokazalo. Z devetnajstimi zadetimi streli sem s povprečnim tekom napredoval na 25. mesto," je preizkušnjo za Smučarsko zvezo Slovenije (SZS) opisal mladi Ljubljančan.

Preostala Slovenca sta preveč grešila na strelišču. Anton Vidmar je s štirimi napakami osvojil nekaj točk in končal na 35. mestu (+4:26,0), brez točk pa je ostal Rok Tršan, ki je prav tako zgrešil štirikrat in končal pri repu uvrščenih na 51. mestu (+5:31,3).

Alex Cisar je preizkušnjo končal na 25. mestu. | Foto: Grega Valančič/Sportida Alex Cisar je preizkušnjo končal na 25. mestu. Foto: Grega Valančič/Sportida

"Glede na razmere in na vzdušje sem danes poskušal biti maksimalno zbran. Poskušal sem se zbrati za vsak strel in na koncu sem bil 80-odstotno uspešen, kar ni tako slabo niti ni dobro. Spet ena povprečna tekma. Vesel sem rezultata in novih točk, za kaj več pa bo potrebno pokazati še kaj več," pa je za SZS dejal Vidmar.

Za Johannesa Thingnesa Böja, ki je startal 30 sekund pred starejšim bratom, je bila to osamljena dirka. Po dveh uspešnih strelskih nastopih leže je prednost le še povečeval in kljub eni napaki ob obeh streljanjih stoje zanesljivo krmaril do 70. posamične zmage v karieri.

Tarjei Bö je za zmagovalcem zaostal 34,6 sekunde, potem ko je na strelišču pustil nepokrito eno tarčo, tretjeuvrščeni Šved Martin Ponsiluoma pa je s petimi napakami na strelišču zaostal 1:11 minute.

V skupnem seštevku ima Johannes Thingnes Bö 1319 točk. Drugi je njegov rojak Sturla Holm Laegreid, ki v Novem Mestu ni nastopil zaradi okužbe z novim koronavirusom. Doslej je zbral 920 točk.

Ob 15.45 bodo v zasledovanju nastopile tudi ženske. Od Slovenk bosta na startu Polona Klemenčič in Anamarija Lampič po 17. oz. 40. mestu v petkovem sprintu.

V nedeljo bosta še preizkušnji v mešani štafeti in tekmi parov.