Andreas Sander Martin Čater Nejc Naraločnik trening Aspen Miha Hrobat alpsko smučanje

Hrobat odličen v Aspnu

4

Miha Hrobat | Miha Hrobat je imel drugi čas treninga. | Foto Guliver Image

Miha Hrobat je imel drugi čas treninga.

Sodeč po edinem treningu pred smukaškima preizkušnjama alpskih smučarjev za svetovni pokal v Aspnu je Miha Hrobat, osmi smukač na minulem svetovnem prvenstvu, ostal dobro razpoložen. Na preizkusu proge, edinem pred petkovo in sobotno tekmo, je dosegel drugi čas. Za 19 stotink sekunde ga je prehitel Nemec Andreas Sander.

Tudi tretje mesto je zasedel Nemec, in sicer Simon Jocher, ki je zaostal 24 stotink.

Glede na rezultate in težave s pripravo proge, zaradi katerih je odpadel sredin trening, se da domnevati, da so imeli tekmovalci z višjimi startnimi številkami nekoliko boljše pogoje. Te je izkoristil tudi Nejc Naraločnik, ki se je uvrstil na 27. mesto (+1,16), Martin Čater je bil 36. (+1,37). Razlike so bile nasploh zelo majhne.

Vodilni v smukaški preizkušnji Aleksander Aamodt Kilde je zabeležil 23. čas (+ 1,06), njegov najbližji zasledovalec Avstrijec Vincent Kriechmayr je bil šele 40. (+1,70), svetovni prvak in vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala Švicar Marco Odermatt pa je vknjižil 12. čas (+0,47).

Petkov smuk se bo začel ob 18.45.

Po Nymanu se poslavlja tudi Ganong

Potem ko je pred dnevi svoje slovo od tekmovalnega smučanja naznanil Američan Steven Nyman, trikratni zmagovalec tekem za svetovni pokal, je podobno sporočilo v svet danes poslal še njegov kolega iz ameriške ekipe za hitre discipline Travis Ganong, svetovni podprvak iz leta 2015 in zmagovalec dveh smukov za svetovni pokal.

Medtem ko se bo 41-letni Nyman, sicer nekdanji svetovni prvak v slalomu, ki zaradi poškodbe že nekaj časa ne tekmuje, v soboto na domačem smuku poslovil z vožnjo v civilni obleki, pa bo 34-letni Ganong tekmoval do konca sezone.

"Izpolnil sem vse svoje cilje. Zmagal v svetovnem pokalu, dobil kolajno na svetovnem prvenstvu in se boril za njo na olimpijskih igrah. Zdaj bi se rad poslovil z dobrimi predstavami na domačem prizorišču v Aspnu in tudi na finalu svetovnega pokala v Soldeuu," je sporočil Ganong.