Deskanje, paralelni veleslalom, Scuol

Tim Mastnak do drugega mesta v Švici

Tim Mastnak | Tim Mastnak je osvojil drugo mesto. | Foto Miha Matavž/FIS

Tim Mastnak je osvojil drugo mesto.

Slovenski deskar na snegu Tim Mastnak je v švicarskem Scuolu v paralelnem veleslalomu osvojil drugo mesto, potem ko je moral v finalu priznati premoč Avstrijcu Benjaminu Karlu. Drugi slovenski predstavnik v izločilnih bojih Žan Košir je obstal v četrtfinalu, osvojil je osmo mesto.

Tim Mastnak je izjemno pripravljenost pokazal že v kvalifikacijah, kjer je postavil najhitrejši čas. Žan Košir je bil v kvalifikacijah 14., Rok Marguč pa se z 21. mestom ni uvrstil v izločilne boje.

Mastnak je v osmini finala najprej izločil Japonca Masakija Shibo (+0,04), v četrtfinalu je za 48 stotink prehitel Avstrijca Arvida Aunerja in v polfinalu še Italijana Rolanda Fischnallerja (+0,09). V finalu je imel proti Benjaminu Karlu v zgornjem delu proge prednost 32 stotink, na koncu pa ga je Avstrijec ugnal za devet stotink. Za Mastnaka je to deveta uvrstitev na oder za zmagovalce v svetovnem pokalu, nazadnje je bil drugi v paralelnem slalomu decembra 2022 v Winterbergu. V Scuolu se je še tretjič uvrstil med najboljše tri, ob današnjem drugem mestu je bil na tem prizorišču še tretji leta 2021 in prvi tri leta pred tem.

Tretje mesto je danes osvojil Avstrijec Andreas Prommeger. Ta je v četrtfinalu izločil Koširja, ki je bil pred tem v osmini finala boljši od Italijana Edwina Corattija.

Žan Košir je izpadel v četrtfinalu. | Foto: Miha Matavž/FIS Žan Košir je izpadel v četrtfinalu. Foto: Miha Matavž/FIS

V ženski konkurenci Slovenija ni imela svoje predstavnice, saj je Gloria Kotnik zbolela. Zmage se je razveselila Italijanka Lucia Dalmasso, potem ko je v finalu premagala rojakinjo Jasmin Coratti. Japonka Tsubaki Miki  je v boju za tretje mesto premagala Avstrijko Claudio Riegler.