superveleslalom Mikaela Shiffrin Mikaela Shiffrin Sofia Goggia Maruša Ferk Saioni Cortina d'Ampezzo

Nedelja, 23. 1. 2022, 13.51

Cortina d'Ampezzo, superveleslalom (ženske)

Italijansko veselje skazil hud padec Sofie Goggie

4

Sofia Goggia | Sofia Goggia se je po padcu odpeljala do cilja. | Foto Guliverimage

Sofia Goggia se je po padcu odpeljala do cilja.

Italijanka Elena Curtoni je v domači Cortini d'Ampezzo dobila šesti ženski superveleslalom za svetovni pokal v tej sezoni. Drugo mesto je osvojila Avstrijka Tamara Tippler (+0,09), tretja je bila Švicarka Michelle Gisin (+0,24). Preizkušnjo je zaznamoval grd padec Sofie Goggie, ki je na pregledih v Milanu. Prve informacije kažejo na zvin kolena. Kot edina Slovenka je nastopila Maruša Ferk, ki pa je visoko zaostala za vodilno Italijanko in ostala brez točk. Ilka Štuhec je zaradi bolečin v kolenu, ki jih je začutila na včerajšnjem smuku, že pred preizkušnjo odpotovala v domovino.

V Cortini d'Ampezzo je bil danes na sporedu še superveleslalom. Najhitreje je s progo opravila Elena Curtoni, le devet stotink je za njo zaostala Avstrijka Tamara Tippler, tretje mesto pa je osvojila Švicarka Michelle Gisin

Zmagovalka Elena Curtoni. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Zmagovalka Elena Curtoni. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Goggia z zvinom kolena

S številko 13 se je na progo podala vodilna v seštevku superveleslaloma in zmagovalka sobotnega smuka, Italijanka Sofia Goggia, ki je po dobrih vmesnih časih grdo padla. Na enem od delov proge ji je vzelo levo smučko, grdo jo je raztegnilo, ob tem ji je obrnilo tudi koleno, nato je naredila salto in pristala na hrbtu. Po nekaj trenutkih v hudih bolečinah se je nato nato vendarle pobrala. S pomočjo delavcev si je nadela smuči in brez pomoči prismučala v cilj.

Po prihodu se je takoj odpravila v zdravstveni šotor. Po prvih informacijah naj bi Italijanka ob prihodu v cilj tarnala nad bolečinami v levem kolenu. Goggio, ki je grdo padla že pretekli konec tedna v Zaushenseeju, a jo je odnesla brez poškodb, so s helikopterjem prepreljali v Milano, kamor je prišla okoli 16.30. Po prvih informacijah gre za zvin levega kolena. Zvečer naj bi dodatni pregledi dali jasnejšo sliko o resnosti poškodbe.

Ferkova tik za dobitnicami točk

Danes je nastopila tudi vodilna tekmovalka v skupnem seštevku svetovnega pokala Mikaela Shiffrin, ki pa je z zaostankom 1,01 zaostala za pričakovanji in osvojila 16. mesto.

Edina slovenska predstavnica na današnji tekmi Maruša Ferk Saioni je s številko 21 visoko zaostala (+3,45) in je ostala brez točk svetovnega pokala. Osvojila je 31. mesto med 35 uvrščenimi smučarkami. Ilka Štuhec je zaradi bolečin v kolenu že pred današnjo tekmo zapustila Cortino d'Ampezzo.

...

To je že peta zmaga za Italijo v superveleslalomih v tej sezoni. Pred Curtonijevo sta po dvakrat slavili Goggia in Federica Brignone. Enkrat je zmagala Švicarka Lara Gut-Behrami, ki je bila danes 13.