OTEPAÄÄ, NORDIJSKA KOMBINACIJA (M in Ž)

Brecl 27., Ema Volavšek osma v Otepääju

Ema Volavšek | Ema Volavšek je osvojila osmo mesto. | Foto Guliverimage

Ema Volavšek je osvojila osmo mesto.

Ema Volavšek in Jernej Brecl sta danes na klasičnih posamičnih tekmah nordijskih kombinatorcev v Estoniji osvojila nove točke svetovnega pokala. Brecl, ki je po novi dobri skakalni predstavi tudi na tekaški progi držal stik z najboljšimi, je zasedel 27. mesto, kar je njegova druga najboljša uvrstitev med elito.

Po neuspeli izvedbi včerajšnje tekme s skupinskim startom za ženske so danes organizatorji izpeljali obe klasični preizkušnji. Začele so kombinatorke, po skokih je bila najboljša Italijanka Annika Sieff, Volavšek pa je imela deseti dosežek. Silva Verbič danes ni nastopila.

Tekaško preizkušnjo je Volavšek začela v družbi treh tekmovalk, po polovici je tekla na osmem mestu. V drugem krogu je prehitela še Nemko Svenjo Würth, po ogorčenem boju pa je bila na koncu na ciljni črti hitrejša najboljša na tekaški progi, Norvežanka Ida Marie Hagen, kar je Volavšek prineslo končno osmo mesto z zaostankom 1:10,4.

Zmagala je Norvežanka Gyda Westvold Hansen, ki je imela 26,6 sekunde naskoka pred Nemko Nathalie Armbruster, tretja je bila Avstrijka Lisa Hirner (+27,8).

Najboljši po skakalnem delu moške preizkušnje je bil Japonec Ryota Yamamoto, Brecl je bil znova zelo prepričljiv na 14. mestu, Erazem Stanonik je bil 47.

Brecl je na polovici 10-kilometrskega teka padel na 25. mesto. V zadnji krog je krenil na 22. mestu, še vedno v večji skupini tekmovalcev, tempo pa je zdržal do konca, tako da si je pritekel točk na 27. mestu z zaostankom 1:20,6.

Zmagal je Nemec Julian Schmid s silovitim finalnim sprintom.

Svetovni pokal za kombinatorke se bo nadaljeval konec meseca v Seefeldu, za kombinatorce pa naslednji teden v Klingenthalu.