Biatlon, Hochfilzhen (sprint - ženske)

Wiererjeva že beži tekmicam

Dorothea Wierer | Dorothea Wierer je dobila ženski sprint. | Foto Guliver/Getty Images

Dorothea Wierer je dobila ženski sprint.

Italijanka Dorothea Wierer je zmagovalka ženske sprinterske biatlonske tekme v avstrijskem Hochfilznu za svetovni pokal. Na 7,5-kilometrski progi je kljub zgrešenemu strelu prehitela Norvežanko Ingrid Landmark Tandrevold za 5,9 sekunde. Rusinja Svetlana Mironova na tretjem mestu, ki je prav tako morala v kazenski krog, je zaostala 18,3 sekunde.

Uroš Velepec
Sportal Po skromnem začetku spet samozavest v biatlonskem taboru

V skupnem seštevku svetovnega pokala ima Dorothea Wierer, ki brani lansko zmago, z drugo zmago na treh posamičnih tekmah zdaj že 43 točk naskoka pred Ingrid Landmark Tandrevold, še točko več zaostaja druga Norvežanka Marte Olsbu Roiseland.

"Danes je bilo malo čudno, saj se nisem počutila 100-odstotno za tekmo. A na koncu se je vseeno izšlo," je po tekmi povedala Italijanka, tudi sam malce presenečena nad novo zmago.

Najboljša Slovenka Zadravčeva

Nina Zadravec je v sprintu osvojila 73. mesto. | Foto: Peter Kastelic Nina Zadravec je v sprintu osvojila 73. mesto. Foto: Peter Kastelic Slovenke še vedno čakajo na preboj proti premiernim točkam v sezoni. Najvišje je bila na 73. mestu Nina Zadravec, ki se je v kazenskem krogu zavrtela enkrat. Lea Einfalt na 77. mestu je zgrešila dve tarči, Polona Klemenčič na 91. pa kar pet oziroma polovico.

Razočarale so tudi tradicionalno močne Nemke. Najboljša je bila Denise Herrmann, svetovna prvakinja v zasledovanju, ki je zasedla 41. mesto. Nemke so zabeležile najslabši nastop v zgodovini svetovnega pokala.

Danes bo v Hochfilznu na sporedu še moški sprint.