Matteo Berrettini Hubert Hurkacz teniški globus

Nedelja, 7. 4. 2024, 22.15

Teniški globus, 7. april

Berretini v Marakešu do osme turnirske zmage, Hurkaczu prva na pesku

Matteo Berrettini | Matteo Berretini je zmagovalec turnirja v Marakešu. | Foto Reuters

Matteo Berretini je zmagovalec turnirja v Marakešu.

Italijan Matteo Berretini je na teniškem turnirju ATP 250 v Marakešu prišel do osme turnirske zmage. V velikem finalu je ugnal branilca naslova Španca Roberta Carballesa Baeno s 7:5 in 6:2. Poljski teniški igralec Hubert Hurkacz pa je zmagovalec turnirja serije ATP 250 v Estorilu na Portugalskem z denarnim skladom 651.865 evrov. Kolumbijka Camila Osorio je zmagovalka domačega turnirja serije WTA 250 v Bogoti, Američanka Danielle Collins turnirja serije WTA 500 v Charlestonu, v Monte Carlu pa teniški igralci igrajo dvoboje prvega kroga.

Ben Shelton
Sportal Ameriški finale v Houstonu, Ruud brez finala v Estorilu

Carballes Baena, trenutno 64. igralec sveta, po porazu ostaja pri dveh turnirskih zmagah - Marakešu 2023 in Quitu 2018. Tokrat je prvič v karieri sploh izgubil finale.

Berrettini, 135. na lestvici ATP, pa je bil v finalu že 13. in se veselil osme zmage, prve po Queen's Clubu 2022. Na ponedeljkovi lestvici ATP bo nedvomno pridobil kar nekaj mest.

Dvoboj je trajal uro in 47 minut. Prvi niz je odločila 11. igra, ko je Italijan Špancu še drugič odvzel servis, povedel s 6:5, nato pa na lasten servis ubranil tri žogice za break in dobil niz. V drugem nizu je Italijan Špancu servis odvzel v tretji in peti igri ter povedel s 5:1.

Hurkaczu prva turnirska zmaga na pesku

Poljski teniški igralec Hubert Hurkacz je zmagovalec turnirja serije ATP 250 v Estorilu na Portugalskem z denarnim skladom 651.865 evrov. V finalu je osmi igralec lestvice ATP s 6:3, 6:4 po uri in 27 minutah ugnal Španca Pedra Martineza in osvojil prvo turnirsko zmago na pesku.

Hubert Hurkacz je v Estorilu prišel do svoje prve turnirske zmage na pesku. | Foto: Reuters Hubert Hurkacz je v Estorilu prišel do svoje prve turnirske zmage na pesku. Foto: Reuters

Za 27-letnega Poljaka je bila to v desetem finalu osma lovorika v karieri in prva na pesku. Pred tem je osemkrat igral v finalu na trdi podlagi, enkrat pa na travi. Zanj je bil to prvi naslov po oktobru lani, ko je dobil masters v Šanghaju.

Za Martineza (77. ATP) je bil finale Estorila tretji v karieri, drugič pa je izgubil. Vse je odigral na pesku, edini turnir pa dobil v čilskem Santiagu pred dvema letoma.

Camila Osorio do drugega naslova v domači Bogoti

Kolumbijska teniška igralka Camila Osorio je zmagovalka domačega turnirja serije WTA 250 v Bogoti z denarnim skladom 248.485 evrov. V finalu je 22-letnica ugnala tri leta starejšo češko tekmico Marie Bouzkovo s 6:3, 7:6 (5). Dvoboj je trajal uro in 57 minut.

Camila Osorio je zmagovalka domačega turnirja serije WTA 250 v Bogoti. | Foto: Guliverimage Camila Osorio je zmagovalka domačega turnirja serije WTA 250 v Bogoti. Foto: Guliverimage

Za Osorio, ki bo na lestvici v ponedeljek napredovala s 85. na 63. mesto, je bil to četrti finale na najvišji ravni, edini lovoriki pa je osvojila prav v domači Bogoti. Najboljša je bila tudi pred tremi leti, ko je v finalu ugnala Slovenko Tamaro Zidanšek. Vmes je izgubila še na Kanarskih otokih oktobra 2021 in marca 2022 v Monterreyu.

Bouzkova (42. WTA) še naprej ne blesti na zadnjih stopničkah turnirjev najvišje serije. To je bil njen peti poraz v šestem finalu. Edini naslov ima z domačega turnirja v Pragi julija 2022.

Danielle Collins po Miamiju najboljša še v Charlestonu

Ameriška teniška igralka Danielle Collins je zmagovalka domačega turnirja serije WTA 500 v Charlestonu z nagradnim skladom 858.920 evrov. V finalu je brez večjih težav po uri in 19 minutah ugnala četrto nosilko Rusinjo Darjo Kasatkino s 6:2, 6:1.

Collins ni imela veliko težav s prilagajanjem na novo podlago, potem ko je v Miamiju pretekli konec tedna na turnirju serije WTA 1000 slavila na trdi podlagi. Tudi na peščeni je nanizala šest zmag in v petem finalu v karieri zanesljivo osvojila četrti turnir in drugega v dobrem tednu dni.

Danielle Collins je zmagovalka domačega turnirja serije WTA 500 v Charlestonu. | Foto: Reuters Danielle Collins je zmagovalka domačega turnirja serije WTA 500 v Charlestonu. Foto: Reuters

Trenutno je 30-letnica, ki se bo po koncu sezone upokojila od poklicnega tenisa, v nizu 13 zaporednih zmag, osvojila pa je 26 od zadnjih 27 nizov ter bo na lestvici WTA v ponedeljek napredovala na 15. mesto. Najvišje je bila sicer na sedmem mestu leta 2022, ko je bila tudi finalistka OP Avstralije.

Za enajsto igralko lestvice WTA Kasatkino pa je bil to 16. finalni nastop in deseti poraz. Izgubila je zadnjih pet finalov. Zadnji naslov je osvojila v kanadskem Granbyju avgusta 2022.

Shelton najmlajši zmagovalec turnirja v Houstonu v 22 letih

Američan Ben Shelton je zmagovalec teniškega turnirja ATP 250 z nagradnim skladom 690.660 evrov v Houstonu v ZDA. Enaindvajsetletni igralec je v nedeljskem vseameriškem finalu v treh nizih s 7:5, 4:6, 6:3 premagal lanskega prvaka Francesa Tiafoeja in postal najmlajši zmagovalec tega turnirja na peščeni podlagi v 22 letih.

Shelton se je šele drugič uvrstil v finale turnirja ATP, potem ko je premagal Argentinca Tomasa Etcheverryja s 6:7 (4), 6:4, 6:4. Postal je najmlajši zmagovalec turnirja po letu 2002, ko je pred 22 leti zmagal takrat komaj 19-letni Andy Roddick. Naslov je drugi v Sheltonovi karieri in njegov prvi na pesku.

Sheltonov servis je bil ključ do njegove zmage - zadel je 11 asov in osvojil 83 odstotkov svojih točk v prvem servisu. Prvi niz je vzel z brejkom v 12. igri, a je Tiafoe vrnil udarec in izsilil odločilni niz. Toda Shelton v tretjem nizu nikoli ni bil videti v nevarnosti. Shelton je prvo zmago na turneji ATP vpisal oktobra, na trdi podlagi, na turnirju ATP v Tokiu.