Jessica Pegula Darja Kasatkina Frances Tiafoe Ben Shelton Casper Ruud Matteo Berrettini Roberto Carballes Baena tenis

Nedelja, 7. 4. 2024, 8.20

Teniški globus, 6. april

Ameriški finale v Houstonu, Ruud brez finala v Estorilu

Ben Shelton | Ben Shelton se je šele drugič uvrstil v finale turnirja ATP. | Foto Reuters

Ben Shelton se je šele drugič uvrstil v finale turnirja ATP.

Španec Roberto Carballes Baena in Italijan Matteo Berrettini sta finalista turnirja ATP v Marakešu. V finalu turnirja v Estorilu pa bosta igrala Španec Pedro Martinez in drugopostavljeni Poljak Hubert Hurkacz. Znana pa sta tudi finalista turnirja v Houstonu. Za lovoriko se bosta pomerila ameriška igralca. Enaindvajsetletni Ben Shelton bo prekrižal lopar z branilcem naslova Francesom Tiafoejem.

Jessica Pegula
Sportal Pegula po hudem boju izločila Azarenko

Enaintridesetletni Španec Roberto Carballes Baena je v polfinalu izločil Rusa Pavla Kotova s 6:4, 6:2, štiri leta mlajši Italijan Matteo Berrettini pa je bil v treh nizih boljši od Argentinca Mariana Navoneja. Carballes Baena, ki je pred turnirjem zasedal 64. mesto na lestvici ATP, bo skušal v finalu ubraniti lanski naslov oziroma dodati še tretjega v svojo zbirko ob Quitu 2018 – finala doslej še ni izgubil, Berrettini (135.), ki je bil pred dvema letoma že šesti igralec na svetu, pa bo v svojem trinajstem finalu naskakoval osmi naslov.

Casper Ruud | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Casper Ruud Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Poljak Hubert Hurkacz je bil v treh nizih boljši od Christiana Garina iz Čila, Španec Pedro Martinez pa je presenetil prvega nosilca, Norvežana Casperja Ruuda, s 6:4, 4:6 in 6:4. Sedemindvajsetletni Hurkacz ima v finalih odličen izkupiček. Igral je v devetih in sedem dobil. Še nikoli doslej ni igral finala na pesku. Leto mlajši Martinez (77.) je nastopil v dveh finalih ATP, obakrat na pesku. Leta 2022 v Santiagu de Chile je zmagal, leto prej v Kitzbühelu pa je izgubil.

Ben Shelton se je šele drugič uvrstil v finale turnirja ATP, potem ko je v polfinalu Houstona premagal Argentinca Tomasa Etcheverryja s 6:7 (4), 6:4, 6:4. Francesu Tiafoeju je medtem v polfinalu šlo nekoliko lažje, saj si je rezerviral srečanje s Sheltonom po zmagi v dveh nizih nad Italijanom Lucianom Darderijem.

To pomeni, da se bosta Shelton in Tiafoe v nedeljskem finalu srečala šele drugič. Shelton je v prejšnjem njunem medsebojnem obračunu v četrtfinalu lanskega turnirja za grand slam v New Yorku, OP ZDA, v štirih nizih premagal Tiafoeja. Šestindvajsetletni Tiafoe je postal prvi branilec naslova, ki se je uvrstil v finale Houstona po Stevu Johnsonu leta 2018. Meril se bo za četrti turnirski naslov. Leta 2018 je zmagal v Delray Beachu, lani pa je po Houstonu dobil tudi turnir v Stuttgartu.

Znane finalistke v Charlestonu in Bogoti

Darja Kasatkina | Foto: Reuters Darja Kasatkina Foto: Reuters Za naslov zmagovalke na turnirju WTA 500 v Charlestonu se bosta pomerili Darja Kasatkina iz Rusije in Američanka Danielle Collins. Tekmici za naslov na turnirju WTA 250 v Bogoti pa sta Čehinja Marie Bouzkova in Maria Camila Osorio iz Kolumbije.

Rusinja Kasatkina se je v finale Charlestona na peščeni podlagi uvrstila, potem ko je v polfinalu s tremi nizi premagala prvo nosilko Američanko Jessico Pegula. Kasatkina je v tretjem nizu potrebovala dolgo zdravniško pavzo zaradi težav z desno nogo, a si je vseeno zagotovila mesto v nedeljskem finalu, potem ko je bila uspešnejša v dveh urah in 45 minutah dvoboja.

Šestindvajsetletnica je leta 2017 že osvojila krono v Charlestonu.